Simon dal v NHL gól a stal se hvězdou zápasu, skóroval také Nosek

7:07
New York - Útočník Dominik Simon pomohl v pátečním utkání NHL gólem k výhře Pittsburghu 4:0 nad Winnipegem a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Skóroval také Tomáš Nosek, který přispěl brankou a asistencí k vítězství Vegas 3:2 na ledě Anaheimu.

Útočník Dominik Simon (12) pomohl v pátečním utkání NHL gólem k výhře Pittsburghu 4:0 nad Winnipegem foto: AP Photo/Marcio Jose Sanchez

Filip Hronek si připsal poprvé v NHL v jednom utkání dva body, když se podílel dvěma asistencemi na vítězství Detroitu 4:3 v prodloužení nad Nashvillem. Přihrávku zaznamenal ještě Radek Faksa, který s Dallasem porazil Washington 2:1 v prodloužení.

Kde bych byl, nebýt spoluhráčů? ptá se Pastrňák. Snaží se zůstat při zemi

Simon, který v minulém utkání ukončil šestnáct zápasů trvající gólový půst, zvýšil ve druhé třetině na 3:0 z přečíslení tři na dva. Bezprostředně po celé akci rozhodčí signalizoval, že gól nepadl, protože Connor Hellebuyck ukryl bekhendový pokus českého hráče v lapačce. Opakovaný záběr ale prokázal, že se gólman Winnipegu dostal při zákroku s pukem za brankovou čáru. Simon hýřil v zápase aktivitou, na branku vyslal sedm střel.

Nosek si nejdříve připsal přihrávku u úvodní branky zápasu, při které Nate...
Skóroval také Tomáš Nosek (92), který přispěl brankou a asistencí k vítězství...

Pittsburgh - Winnipeg 4:0, Detroit - Nashville 4:3 v prodl., Carolina - Columbus 4:2, Colorado - NY Rangers 6:1, Arizona - New Jersey 2:3 po sam. nájezdech, Dallas - Washington 2:1 v prodl., Anaheim - Vegas 2:3.

Nosek si nejdříve připsal přihrávku u úvodní branky zápasu, při které Nate Schmidt propálil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě. Anaheim v úvodu druhé třetiny slepeným góly otočil skóre, ale český útočník zhruba v polovině utkání vyrovnal. Nosek se nejdříve snažil před brankou tečovat střelu a poté si našel odražený puk, který v pádu pohotově doklepl. O 31 sekund později rozhodl Max Pacioretty.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...