Silvestrovský běh patřil Keňanům, mužský závod vyhrál Komon

13:56
MADRID - Největší silvestrovský běh na světě v Madridu vyhrál Keňan Leonard Komon. Trojnásobný mistr světa v krosu v soutěži družstev a světový rekordman v silničních závodech na 10 a 15 km zvítězil na desetikilometrové trati v čase 28:02 o více než minutu před Španělem Ayadem Lamdassemem.
Ilustrační foto maratonu

Ilustrační foto maratonu foto: ČTK

Také mezi ženami byla nejrychlejší zástupkyně vytrvalecké velmoci Keni Linet Masaiová. Mistryně světa v běhu na 10.000 z roku 2009 z Berlína porazila výkonem 31:34 o 24 sekund Maročanku Maliku Asásovou. Třetí doběhla vítězka maratonů v Bostonu a Chicagu Rita Jeptoová z Keni.

Závodu, který startuje u stadionu fotbalistů Realu San Bernabeu, se zúčastnilo zhruba 39 tisíc běžců.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...