Šílený obrat Liverpoolu. Proti Dortmundu nechal vzpomenout na zápas s AC Milán

12:00aktualizováno  12:55
LIVERPOOL/PRAHA - Mezi světovými velkokluby mají patent na vítězné obraty ve zdánlivě ztracených zápasech. Fotbalisté Liverpoolu prohrávali po hodině hry ve čtvrteční odvetě čtvrtfinále Evropské ligy na svém hřišti s Dortmundem 1:3. Po remíze 1:1 v úvodním zápase tak potřebovali k postupu vstřelit tři branky. A přesně to se jim povedlo, když vítězný gól vstřelil v 91. minutě obránce Dejan Lovren.

Jürgen Klopp a jeho svěřenci se radují ze senzačního obratu. foto: ČTK/AP

Smolná třináctka, Sparta na vše sama nestačila. Češi opět bez jistoty LM

Zázrak v Istanbulu. Tak se jmenuje zřejmě nejznámější obrat v historii Ligy mistrů.

Ve finále v roce 2005 vedl AC Milán nad Liverpoolem po poločase už 3:0, Reds však ve druhé půli během šesti minut vyrovnali a v penaltovém rozstřelu pak získali trofej pro sebe.

V istanbulském večeru se z první trofeje pro české fotbalisty radovali Milan Baroš a Vladimír Šmicer, který se na triumfu podílel gólem a proměněným kopem v penaltách.

Na dojemný sestřih ze zápasu Liverpool - AC Milán se podívejte ZDE:

Ve čtvrteční čtvrtfinálové odvetě s Dortmundem se zápas vyvíjel podobně. Po gólech Mchitarjana a Aubameyanga po rychlém brejku vedli hosté už v 9. minutě 2:0. Krátce po pauze sice snížil Origi, třetí gól Borussie však v 57. minutě přidal opět z brejku Reus.

V tu chvíli potřeboval vstřelit Liverpool tři góly a díky zásahům Coutinha a Sakha měl dvanáct minut plus nastavený čas, aby se mu povedlo vsítit vítězný gól.

A v první minutě nastavení to skutečně přišlo. Po chytře rozehraném přímém kopu odcentroval z pravé strany od postranní čáry kapitán Reds Milner a chorvatský stoper Dejan Lovren se trefil hlavou přesně k tyči.

Na Lovrenův vítězný gól se podívejte ZDE:

„Bolí mě pravá ruka. Ani nevím, kdy jsem se praštil nebo jestli mě někdo praštil... Prožili jsme krásný večer, na který nikdy nezapomeneme,“ zářil štěstím trenér Liverpoolu Jürgen Klopp, který právě Dortmund dovedl v roce 2013 do finále Ligy mistrů.

„Sice jsme prohrávali už o dva góly, ale bojovali jsme jako ďáblové a postup jsme si zasloužili. I když jsme měli i trochu štěstí,“ doplnil německý kouč.

Liverpool se tak dostal do semifinále, kde se utká s přemožitelem Sparty z Villarrealu. Obhájce titulu z posledních dvou ročníků Sevilla si zahraje s Šachtarem Doněck.