Šílené zápasy v Lize mistrů. V Leverkusenu a Manchesteru padlo celkem 14 gólů

22:40
leverkusen/manchester - Neuvěřitelných 14 gólů padlo v obou úvodních osmifinálových zápasech Ligy mistrů, které se hrály v úterý. Úřadující finalista z Atlétika Madrid vyhrál 4:2 na hřišti Leverkusenu a udělal velký krok k postupu do čtvrtfinále. Výrazně blíže mu je také loňský semifinalista z Manchesteru City, který doma porazil Monako 5:3.

Fotbalisté Atlétika Madrid se radují z jednoho ze čtyř gólů do sítě Leverkusenu. foto: ČTK/AP

Gólman-tlouštík rezignoval na svou funkci. Kvůli tomu, že během zápasu jedl masový koláč

Fotbalisté Manchesteru City ovládli dramatickou přestřelku s Monakem a doma zvítězili 5:3. Svěřenci Pepa Guardioly vstřelili tři góly mezi 71. a 82. minutou.

V Manchesteru se jako první prosadil v 26. minutě Sterling, který zakončil kombinaci Saného a Silvy. Domácím ale vedení vydrželo jen šest minut. Fabinho našel přesným centrem Falcaa a ten povedenou „rybičkou“ vyrovnal.

City pak hodně spílali rozhodčímu Mateu Lahozovi, který souboj brankáře Subašiče s Agüerem v pokutovém území překvapivě ohodnotil žlutou kartou za simulování pro argentinského útočníka.

Výsledky:

Bayer Leverkusen - Atlético Madrid 2:4 (0:2)

Branky: 48. Bellarabi, 68. vlastní Savič - 17. Saúl, 25. Griezmann, 59. Gameiro z pen., 86. Torres. Rozhodčí: Collum - Connor, McGeachie (všichni Skot.). ŽK: Henrichs, Dragovic, Wendell, Aránguiz - Torres, Gabi, Filipe Luís. Diváci: 29.300.

Manchester City - AS Monako 5:3 (1:2)

Branky: 58. a 71. Agüero, 26. Sterling, 77. Stones, 82. Sané - 32. a 61. Falcao, 40. Mbappé. Rozhodčí: Mateu Lahoz - Cebrián, Rodriguez (všichni Šp.). ŽK: Agüero, Sterling, Fernandinho, Otamendi, Zabaleta - Glik, Sidibé, Bakayoko, Falcao, Bernardo Silva, Fabinho. Diváci: 53.351.

Monako navíc pět minut před pauzou udeřilo podruhé. Sidibé nákopem z vlastní poloviny našel v šestnáctce Mbappého a osmnáctiletý útočník při debutu v LM propálil Caballera.

Anglické mužstvo vstoupilo špatně i do druhé půle. Otamendi fauloval Falcaa a sudí tentokrát nařídil pokutový kop. S ním však Falcao naložil mizerně a slabou střelu mu zlikvidoval domácí gólman.

Agüero v 58. minutě vyrovnal po minele brankáře Subašiče, ale už za tři minuty Monako znovu vedlo. Chybu tentokrát udělal stoper Stones, kterého snadno obehrál Falcao a povedeným lobem přehodil Caballera.

V závěru však tým z Manchesteru převzal iniciativu a mezi 71. a 77. minutou otočil skóre, když z rohů potrestali laxní bránění Agüero a Stones.

City nad unaveným soupeřem dominovali a v 82. minutě přidal pátý gól z povedené akce Sané. Guardiolovi svěřenci tak nakročili k druhému čtvrtfinále LM v historii.

Atlético utnulo sérii proher v Německu

Leverkusen měl ještě ve 12. minutě štěstí, když Luísův centr bránící Wendell odvrátil do břevna. Za pět minut ale už hosté skórovali.

Saúl si z pravé strany navedl míč a levačkou krásně obstřelil brankáře Lena. V 25. minutě navíc Dragovic nepovedeným odkopem vyslal do úniku Gameira, který předložil míč zakončujícímu Griezmannovi a ten ho napálil přesně pod břevno.

Manažer Manchesteru City Pepe Guardiola gestikuluje během zápasu Premier League.
Manažer Manchesteru City Pepe Guardiola slaví.

V úvodu druhé půle po rychlé kombinaci snížil Bellarabi, ale v 59. minutě Atléticu vrátil dvoubrankový náskok z penalty Gameiro po stažení od Dragovice.

Naději dal domácím ještě vlastním gólem Savič. Poslední slovo však měli hosté z Madridu, za které se v 86. minutě prosadil hlavou střídající Torres.

Leverkusen tak na svém stadionu v pohárech utnul sérii deseti zápasů bez porážky a padl poprvé od listopadu 2014.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...