Sezimovo Ústí zesměšnilo Příbram. V poháru končí

19:10
PRAHA - Fotbalisté Příbrami opouštějí domácí pohárovou soutěž už ve druhém kole. Tým, který má v lize plný počet bodů, dnes prohrál v Ondrášovka Cupu na hřišti druholigového Sezimova Ústí 1:3. Dalších sedm účastníků nejvyšší soutěže postoupilo bez větších problémů.

Příbram. foto: ČTK

Relativně nejvíc starostí mělo Slovácko, které v Heřmanicích na Ostravsku hrálo s místním týmem z 1.A třídy téměř hodinu 0:0, než Valenta a Čtvrtníček během tří minut zařídili postup. Sigma Olomouc sice vedla na hřišti divizního klubu ve Spytihněvu už 3:0, ale nakonec se musela bát o výsledek. Naopak oba vršovické kluby, Slavia i Bohemians 1905, nastřílely divizním soupeřům šest a sedm branek.

Příbram hrála po celý zápas v Sezimově Ústí druhé housle a jen marně dotahovala náskok domácích. Dva góly favoritovi vstřelil slovenský záložník Ivan Cíferský - první už v šesté minutě, druhým pečetil výhru svého mužstva sedm minut před koncem krátce poté, co střídající Štochl snížil po trestném kopu na 1:2. Cíferský mohl zaznamenat dokonce hattrick, jenže ve 35. minutě nastřelil břevno.

České Budějovice naopak vstup do pohárové soutěže zvládly, přestože hrály na hřišti aspiranta na postup do ligy ve Vlašimi. Jenže trenér Jiří Kotrba nic nepodcenil, na trávník poslal takřka ideální jedenáctku, které se vydařil už vstup do utkání. Po dvaadvaceti minutách Jihočeši vedli 2:0 díky Otepkově penaltě a střele Stráského. Střídající Němec klidný výkon hostů korunoval v nastaveném čase třetím gólem.

Liberec vyhrál ve Varnsdorfu v jednoznačném zápase 4:0 a pro diváky byl lahůdkou první gól hostí, při němž se po Štajnerově rohu trefil parádně nůžkami Šural.

Utkání 2. kola fotbalového Ondrášovka Cupu

Spartak Sezimovo Ústí - 1. FK Příbram 3:1 (1:0)
Branky: 6. a 83. Ciferský, 63. Kostečka z pen. - 74. Štochl. Rozhodčí: Královec.

Sestava Příbrami: Rondzik - Ricka, Macháček, Andrejevič, Djuketič - Mareš, Tarczal (69. Pilík), Videgla (58. Mojdl), Koukal, Šlapák - Jurdík (69. Štochl). Trenér: Vavruška.

Meteor Praha VIII - SK Slavia Praha 1:6 (0:3)
Branky: 90.+1 Fíček z pen. - 20. a 36. Koreš, 38. vlastní Kadlec, 52. Pospěch, 65. Vondráček, 74. Milutinovič. Rozhodčí: Paták - Zlámal, Pospíšil. Diváci: 1450.

Sestava Slavie: Berkovec - Dostál, Kaufman, Hubáček, Hloušek - Petrák, Milutinovič, Koreš (74. Prošek), Hurka - Vlček (56. Voráček), Pospěch (56. Vondráček). Trenér: Petrouš.

1. FK Nová Paka - Bohemians 1905 0:7 (0:4)
Branka: 18., 29. a 50. z pen. Budínský, 44. a 61. Moravec, 38. Michálek, 81. Škoda. Rozhodčí: J. Váňa.

Sestava Bohemians: Marek - Jindřišek, Lukáš, Cseh, Růžička - Michálek, Kraus, Budínský (63. Borek), Potočný - Moravec (69. Škoda), Nešpor (69. Bartek). Trenér: Medynský.

Graffin Vlašim - Dynamo České Budějovice 0:3 (0:2)
Branky: 18. Otepka z pen., 22. Stráský, 90.+1 Němec. Rozhodčí: Příhoda.

Sestava Budějovic: Křížek - Bakala, Novák, Lengyel, Pecka - Benát (54. Čirkin), Rýdel, Otepka, Klesa (78. Sandro) - Ondrášek (89. Němec), Stráský. Trenér: Kotrba.

Slovan Varnsdorf - Slovan Liberec 0:4 (0:2)
Branky: 29. a 57. Rabušic, 23. Šural, 82. Nezmar z pen. Rozhodčí: Bílek. Diváci: 1120.

Sestava Liberce: Hauzr - Karišik, Nezmar, Polák, Fleišman - Štajner, Vácha, Janů, Liška (57. Breznaník) - Šural, Rabušic (70. Blažek). Trenér: Šilhavý.

Chrudim - Mladá Boleslav 0:3 (0:3)
Branky: 2. Wojnar, 17. Chramosta, 23. Zahustel. Rozhodčí: Orel - Jiřík, Pilný.

Sestava Ml. Boleslavi: Šeda - Kalina, Janíček, Rolko, Šírl (77. Kysela) - Procházka, Ščuk, Wojnar - Kulič (60. Řezníček), Chramosta, Zahustel (46.

Bulut). Trenér: Koubek.