Sevilla ovládla andaluské derby a dotáhla se na vedoucí Real Madrid

20:32
MADRID - Fotbalisté Sevilly otočili ve 24. kole španělské ligy derby s Betisem a po výhře 2:1 se bodově dotáhli na první Real Madrid, který má ale o dva zápasy méně. Utkání k dobru má navíc i třetí Barcelona, která za vedoucí dvojicí zaostává o jediný bod.

Radost fotbalistů FC Sevilla. foto: Reuters

První poločas vyšel domácímu Betisu, který se ujal vedení po brance Durmisiho. Hostující trenér Jorge Sampaoli sáhl o přestávce ke dvěma střídáním. Na hřiště poslal mimo jiné Iborru, který po vyrovnávacím gólu Mercada rozhodl v 76. minutě o vítězství. Sevilla vyhrála páté derby za sebou.

Deportivo Alaves na domácím stadionu po brankách Ibaie Gomeze a střídajícího Aleksandara Kataie otočilo duel s Valencií. Za hosty, kteří dohrávali poslední minuty utkání oslabeni o vyloučeného Fabiana Orellanu, se trefil dvacetiletý Carlos Soler Barragan.

V souboji dvou týmů ohrožených sestupem deklasovalo Leganés La Coruňu vysoko 4:0. Za domácí se do střeleckých statistik postupně zapsali Alexander Szymanowski, Martin Mantovani, Unai Lopez a Alberto Bueno. Hosté dohrávali téměř půl hodiny bez vyloučeného Raula Albentosy.

Výsledky 24. kola španělské ligy

Alavés - Valencie 2:1 (78. Gómez, 86. Katai - 70. Soler)

Betis Sevilla - FC Sevilla 1:2 (36. Durmisi - 56. Mercado, 76. Iborra)

Leganés - La Coruňa 4:0 (19. Szymanowski, 30. Mantovani, 81. López, 90.+1 Bueno)

20:45 Eibar - Málaga.

1. Real Madrid 22 16 4 2 57:20 52
2. FC Sevilla 24 16 4 4 48:29 52
3. FC Barcelona 23 15 6 2 63:19 51
4. Atlético Madrid 23 13 6 4 43:19 45
5. San Sebastian 24 14 2 8 37:32 44
6. Villarreal 23 10 9 4 30:15 39
7. Eibar 23 10 5 8 36:31 35