Severní Irové gólem v závěru vyhráli v Ázerbájdžánu, Anglie zachránila ve Skotsku remízu

20:00aktualizováno  23:06
BAKU - Fotbalisté Severního Irska, největší soupeř českého týmu v bitvě o postup do baráže o MS 2018, vyhrál v Ázerbájdžánu 1:0 gólem Stuarta Dallase z 92. minuty. Na druhém místě skupiny C mají čtyři body na český tým, který remizoval 1:1 v Norsku. Blízko porážce v derby ve Skotsku byli Angličané, jímž zařídil remízu 2:2 gólem z 93. minuty kapitán Harry Kane.

Stuart Dallas se raduje z gólu, jímž zařídil Severním Irům výhru 1:0 v Ázerbájdžánu. foto: Reuters

Severní Irové v Baku sice v 25. minutě přišli o zraněného Garetha McAuleyho, ale i bez zkušeného stopera dokázali eliminovat domácí ofenzivu.

Navíc těsně před koncem z první velké šance skóroval tvrdou střelou Dallas. Hosté udrželi čisté konto v pátém z šesti kvalifikačních zápasů a inkasovali jenom dva góly od vedoucího Německa, na které v tabulce ztrácejí dál pět bodů.

Online Norsko - Česko čtěte ZDE

Vedoucí Německo i bez několika opor doma deklasovalo San Marino 7:0 a v bojích o ruský šampionát zůstalo stoprocentní.

Odpor San Marina v Norimberku zlomil v 11. minutě vedoucím gólem Julian Draxler, do poločasu se ještě dvakrát prosadil Sandro Wagner a jednou Amin Younes.

Branky:
16., 29. a 85. Wagner, 11. Draxler, 38. Younes, 47. Mustafi, 72. Brand. Rozhodčí: Petrescu (Rum.).

Norsko - Česko 1:1 (0:1)
Branky:
55. Söderlund z pen. - 36. Gebre Selassie. Rozhodčí: Marriner - Bennett, Nunn (všichni Angl.). ŽK: Johansen - Souček, Krejčí, Hořava. Diváci: 12.179.

Branka:
29. z pen., 57. a 62. z pen. Lewandowski - 77. Stancu. Rozhodčí: Buquet (Fr.).

Černá Hora - Arménie 4:1 (1:0)
Branky:
28., 54. a 82. Jovetič, 2. Bečiraj - 89. Korjan. Rozhodčí: Blom (Niz.).

Skupina F:

Slovinsko - Malta 2:0 (1:0)
Branky:
45.+2 Iličič, 84. Novakovič. Rozhodčí: Evans (Skot.).

Skotsko - Anglie 2:2 (0:0)
Branky:
87. a 90. Griffiths - 70. Oxlade-Chamberlain,
90.+3 Kane. Rozhodčí: Tagliavento (It.).

Litva - Slovensko 1:2 (0:1)
Branky:
90.+3 Šernas - 32. Weiss, 58. Hamšík. Rozhodčí: Gräfe (Něm.).

Obhájci světového zlata dominovali i po změně stran. Jasný triumf ještě zvýraznili Shkodran Mustafi, Julian Brandt a na závěr Wagner zkompletovaným hattrickem. Němci mají po šesti zápasech 18 bodů a skóre 27:1.

Anglie v dramatickém ostrovním derby remizovala ve Skotsku 2:2 a udržela kvalifikační neporazitelnost i vedoucí příčku ve skupině F.

Šlágr v Glasgow v 70. minutě gólově otevřel po individuální akci Alex Oxlade-Chamberlain, ale mezi 87. a 90. minutou otočil skóre Leigh Griffiths dvěma precizními přímými kopy.

Hráči Albionu poprvé v kvalifikaci inkasovali, ale ve třetí minutě nastavení jim zachránil bod kanonýr Harry Kane, jenž v reprezentaci poprvé navlékl kapitánskou pásku.

Angličané mají dva body na Slovensko, které vyhrálo v Litvě 2:1 po gólech Vladimíra Weisse a Marka Hamšíka.

O čisté konto libereckého brankáře Martina Dúbravku připravil až v nastaveném čase Darvydas Šernas. Třetí zůstalo Slovinsko po domácí výhře 2:0 nad outsiderem Maltou, Skotsko je čtvrté.

Polsko si upevnilo první pozici ve skupině E, když porazilo 3:1 Rumunsko. Hattrick ve Varšavě zaznamenal Robert Lewandowski, domácí kapitán dvakrát skóroval z penalt. V závěru už jen zkorigoval výsledek Bogdan Stancu.

Poláci vedou tabulku o šest bodů před Černou Horou. Ta v Podgorici zdolala Arménii 4:1 díky třem brankám Stevana Jovetiče a trefě Fatose Bečiraje.

Dánsko přes vítězství 3:1 v Kazachstánu zůstalo o skóre třetí. V prvním poločase otevřel skóre Nicolai Jörgensen, těsně před pauzou byl vyloučen domácí Bauyržan Islamchan a v 51. minutě zvýšil z penalty Christian Eriksen.

Oslabený Kazachstán ještě v závěru snížil po trefě Islambeka Kuata, ale poslední slovo měl v 83. minutě náhradník Kasper Dolberg.