Neapol porazila AC Milán a dál vede ligu. Římské derby ovládlo AS, Schick nehrál

21:56aktualizováno  23:03
Římské derby ovládli fotbalisté AS, kteří na domácí půdě porazili Lazio 2:1. Ve vypjatém utkání byly k vidění dvě penalty, rozhodující branku vstřelil Radja Nainggolan. AS Řím se po výhře posunulo před městského rivala na třetí místo ligové tabulky. Neapol má jistotu, že i po 13. kole bude na prvním místě, když si doma poradila s AC Milán 2:1.

Vítězná radost fotbalistů AS Řím. foto: Reuters

13. kolo italské ligy

AS Řím - Lazio Řím 2:1 (49. Perotti z pen., 53. Nainggolan - 72. Immobile z pen.)

Neapol - AC Milán 2:1 (34. Insigne, 73. Zieliňski - 90.+2 Romagnoli)

Góly začaly padat až po přestávce. V 47. minutě dostali hráči AS příležitost zahrávat pokutový kop po faulu na Kolarova a Perotti z kroku zamířil přesně k tyči. Na 2:0 zvýšil v 53. minutě přízemní střelou z hranice vápna Nainggolan.

Dvoubrankové vedení „Vlků“ ještě rozvířilo emoce na hrací ploše, hosté se však zároveň začali tlačit víc dopředu a po několika náznacích se dočkali šance na srovnání. Po Manolasově ruce proměnil penaltu nejlepší střelec Serie A Immobile, pro něhož to byl už 15. gól v sezoně.

Fotbalisté AS Řím se radují z vítězství v derby proti městskému rivalovi Laziu.

Hráči AS už ale stav 2:1 udrželi a připsali si šestou výhru ve všech soutěžích za sebou. Naopak devitizápasová vítězná série Lazia skončila.

Český reprezentační útočník Patrik Schick, který do AS Řím přestoupil v létě ze Sampdorie Janov, nebyl opět ani na lavičce. Stále léčí zranění, které si přivodil v úvodu sezóny.

Neporažená Neapol

Neapol zápasu dominovala, hráči AC Milán se dokonce v prvním poločase ani jednou nedostali s míčem do soupeřova pokutového území. Naopak domácí celek udeřil v 34. minutě zásluhou Insigneho, na jehož lob si sice Donnarumma sáhl, gólu ale nezabránil.

Talentovaný italský brankář držel svůj tým i ve druhé půli, jeho spoluhráči si ale v útoku dlouho nedokázali nic vytvořit. Naopak v 73. minutě pojistil neapolskou výhru Zieliňski. V nastavení už jen zkorigoval na 2:1 Romagnoli.

Neapol je tak stále v lize neporažená, Milánu se naopak vzdalují pohárové příčky. Momentálně je sedmý.