27. ledna 2007 11:19 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Serena Williamsová triumfovala v Melbourne

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 14Diskuse
Serena Williamsová vyhrála potřetí v životě Australia Open. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Serena Williamsová vyhrála potřetí v životě Australia Open. | foto: Rob GriffithČTK

MELBOURNE Serena Williamsová vyhrála Australian Open, když ve finále jasně přehrála turnajovou jedničku Marii Šarapovovou 6:1 a 6:2. Američanka získala titul už v letech 2003 a 2005.

V nejjednoznačnějším finále v Melbourne Parku od roku 1994, kdy Němka Steffi Grafová smetla Španělku Arantxu Sanchezovou-Vicariovou 6:0 a 6:2, se proměnilo utkání mladší ze sester Williamsových proti ruské tenistce Marii Šarapovové.

"Serena hrála bezchybně. Snažila jsem se dostat do zápasu, ale nebyla jsme toho schopná. Podávala celou dobu skvěle, hrála agresivně, takže dlouhých výměn moc nebylo," řekla po zápase Šarapovová.

Pětadvacetiletá Williamsová, která letos kvůli zranění odehrála pouze 14 zápasů, vstupovala do turnaje jako 81. hráčka světového žebříčku. Ve finále nedala nasazené jedničce Šarapovové žádnou šanci. Svoje vítězství označila za jedno z největších v kariéře. "Opravdu si to užívám," prohlásila Williamsová, která v žebříčku WTA poskočí na 14. místo. Šarapovová se i přes porážku stane světovou jedničkou.

Ruská tenistka celý zápas marně hledala recept na výbornou hru Williamsové. Příliš se jí nedařil ani servis. Hned v úvodním gamu udělala dvě dvojchyby a nízkým procentem úspěšnosti prvního servisu dávala Američance šanci k výborným returnům. Williamsová vyhrála první set za 26 minut vyhrála hladce 6:1. Podobný průběh měla i druhá sada, v níž se Williamsová rychle se dostala do vedení 4:0 a skvělým podáním a celkem 28 vítěznými údery dotáhla zápas do úspěšného konce.

lidovky, čtk
  • 14Diskuse
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?

Najdete na Lidovky.cz