Serena vyrovnala na US Open rekord Navrátilové, vyhrála 306. zápas na grandslamu

10:00
NEW YORK/PRAHA - Američanka Serena Williamsová porazila ve 2. kole tenisového US Open krajanku Vaniu Kingovou 6:3, 6:3 a 306. grandslamovým vítězstvím vyrovnala rekord Martiny Navrátilové. V New Yorku hraje už posedmnácté, ale ve čtvrtek v noci si tady poprvé zahrála pod zatahovací střechou.

Serena Williamsová se zapsala 306. vítězstvím na grandslamu do historie. foto: ČTK/AP

Za 65 minut si připsala snadné vítězství, které má pro ni v New Yorku už pořadové číslo 86.

Plíšková je po dvou letech ve 3. kole US Open, Šafářová, Allertová a Siniaková končí

„Je to úplně jiný pocit, protože je tady všechno hodně slyšet, mnohem víc než jinde. Ale je to tu stále skvělé,“ zhodnotila newyorskou novinku, na niž si někteří hráči stěžovali právě kvůli zvýšenému hluku.

Ani po jednostranném průběhu zápasu nebyla se svým výkonem spokojena.

„Myslím, že skóre mělo být jiné. Cítím, že jsem udělala mnoho chyb, ale s tím už nic nenadělám,“ řekla šestinásobná vítězka US Open, která by v New Yorku v případě dalšího triumfu překonala rekord Chris Evertové.

Na otázku na zraněné rameno, které ji trápilo v Riu de Janeiro a pak přinutilo vzdát generálku v Cincinnati, odpověděla: „Je to stále stejné. Zatím drží, ale jsou to jen dva zápasy. A obvykle jich je tady potřeba sedm.“

Plíšková narazí na Pavljučenkovou

Pod zatahovací střechou si zahrála poprvé v New Yorku i starší ze sesterské dvojice Venus a také ona prošla do třetího kola ve dvou setech. Šestatřicetiletá bývalá světová jednička zdolala 6:2, 6:3 Němku Julii Görgesovou a připsala si 70. vítězství v New Yorku.

Soupeřka Karolíny Plíškové pro třetí kolo vzešla z maratonského zápasu, pátého nejdelšího v ženské dvouhře v historii US Open.

Po třech hodinách a dvou minutách postoupila sedmnáctá nasazená Anastasia Pavljučenkovová z Ruska, jež zdolala 6:2, 4:6 a 7:6 Francouzku Kristinu Mladenovicovou.

Karolína Plíšková na US Open.
Lucie Šafářová a Simona Halepová po vzájemném klání na US Open.

České žebříčkové jedničce se proti Pavljučenkovové vždy dařilo.

Ve třech vzájemných zápasech čtyřiadvacetiletá Plíšková ještě neztratila set a letos v Sydney o rok starší Rusku vyprovodila „kanárem“. Plíšková bude usilovat o své první grandslamové osmifinále.

Evans (Brit.) - A. Zverev (27-Něm.) 6:4, 6:4, 5:7, 6:2
Lorenzi (It.) - Simon (30-Fr.) 3:6, 6:2, 6:2, 6:7 (1:7), 7:6 (7:3)
Marčenko (Ukr.) - Džumhur (Bosna) 6:2, 6:4, 6:3
Donaldson (USA) - Troicki (Srb.) 7:5, 6:3, 6:3
Carreňo (Šp.) - Tipsarevič (Srb.) 3:6, 4:6, 6:1, 6:4, 6:4.

Čang Šuaj (Čína) - Stosurová (16-Austr.) 6:3, 6:3
Pavljučenkovová (17-Rus.) - Mladenovicová (Fr.) 6:2, 4:6, 7:6 (7:5)
Vesninová (19-Rus.) - Becková (Něm.) 6:2, 6:1
Siegemundová (26-Něm.) - Gibbsová (USA) 6:3, 7:5
Konjuhová (Chorv.) - Naraová (Jap.) 6:3, 6:3
Švedovová (Kaz.) - Wang Čchiang (Čína) 6:0, 6:1

Čtyřhra - 1 kolo:
Hlaváčková, Hradecká (4) - Allertová, Friedsamová (ČR/Něm.) 6:3, 6:1, Hingisová, Vandeweghová (6-Švýc./USA) - Grönfeldová, Peschkeová (Něm./ČR) 4:6, 6:1, 6:2.