Senzační tažení Opavy pohárem pokračuje. Vyřadila Boleslav a je ve finále

18:49aktualizováno  19:07
MLADÁ BOLESLAV - Fotbalisté druholigové Opavy dosáhli největšího úspěchu v historii klubu od vzniku samostatné České republiky. V semifinále MOL Cupu porazili obhájce trofeje Mladou Boleslav 2:0 a zahrají si o titul proti Zlínu. O výhře třetího týmu probíhající sezony druhé ligy rozhodli už v první půli Jurečka a Helebrand.

Jan Schaffartzik z Opavy se raduje z výhry a postupu svého týmu do finále MOL Cupu. foto: ČTK

Do finále poháru postoupil poprvé v historii Zlín, Slavii zdolal díky gólu Holíka

Ve finále, které by se mělo odehrát v Praze, vyzvou Slezané 17. května Zlín. Tým z nižší soutěže si zahraje o trofej poprvé od roku 2009, kdy tehdy druholigové Slovácko nestačilo na Teplice.

Opava během tažení do finále vyřadila po Slovácku, Plzni a Brnu už čtvrtý celek z nejvyšší soutěže. Mladá Boleslav naopak nenaváže na loňský triumf a své čtvrté finále v historii si nezahraje.

Semifinále českého fotbalového poháru - MOL Cupu:

FK Mladá Boleslav - SFC Opava 0:2 (0:2)

Branky: 22. Helebrand, 42. Jurečka. Rozhodčí: Jílek - Kotalík, Flimmel. ŽK: Jursa, Jurečka (oba Opava). Diváci: 1236.

Zatímco Opava nastoupila v nejsilnějším možném složení, trenér Mladé Boleslavi Svědík nechal v úvodu na lavičce autora hattricku z ligového utkání v Brně Mebrahtua a Přikryla. Favorit začal lépe, ale dvě šance v úvodu neproměnil. Nečas v deváté minutě hlavičkoval nad a stejný hráč pak z dorážky zblízka trefil brankáře Fendricha, jenž předtím vyrazil Chramostovu střelu.

Ve 22. minutě zničehonic otevřela skóre Opava. Kuzmanovič přiťukl ve vápně míč Helebrandovi a jeho střela s pomocí lehké teče domácího Jánoše zapadla k zadní tyči. Vzápětí mohl srovnat Chramosta, ale z úhlu trefil jen vnější část tyče.

Čtvrtý tým ligové tabulky se po inkasovaném gólu trápil a Slezané do poločasu nečekaně udeřili ještě jednou. Na kolmici si ve 42. minutě naběhl Jurečka, obtočil se kolem Da Silvy a k radosti do posledního místa zaplněného hostujícího sektoru zvýšil. Hráče Mladé Boleslavi vyprovázel do šaten pískot nespokojeného publika.

Jan Chramosta z Mladé Boleslavi.
Fanoušci Opavy v laufu.

Kouč Svědík poslal do druhé půle na trávník Mebrahtua, ale trápení favorita pokračovalo. Domácí výrazněji ohrozili Fendricha až v 69. minutě, kdy Takács z pozice okolo penalty z voleje vypálil přesně do středu branky. V závěru sice měli Středočeši výraznou převahu, ale jejich tlak byl křečovitý.