Senzační obrat: Jágr a spol. vybojovali v Nižněkamsku sedmý duel

17:57aktualizováno  19:26
NOVOKUZNĚCK - Měli být největšími favority play off ruské KHL, jenže hokejisté Omsku se nečekaně trápí s Nižněkamskem a byli šest minut od vyřazení. Jenže svěřenci finského kouče Summanena dokonalým obratem v posledních šesti minutách otočili z 1:2 skóre na 3:2 a na ledě Nižněkamsku si vybojovali právo sedmého rozhodujícího duelu na svém ledě. Ten se odehraje v neděli.

Je to už obehraná písnička. Bohatý sibiřský kolos Avangard Omsk a proti němu chuďas (na ruské poměry) Neftěchimik Nižněkamsk. Aneb Goliáš proti Davidovi. A stejně jako je psáno ve Starém zákonu bible, kdy David přechytračil Goliáše, píše se příběh osmifinále play off KHL.

DÁLE K TÉMATU

Hvězdná osmašedesátka spolecně se svými parťáky si neví celou sérii rady se skvěle organizovanou partou kouče Vladimira Krikunova. Tou partou, která poslala Omsk z boje o Gagarinův pohár již loni ve třech zápasech. Tak rychlý odsun na dovolenou se letos pro hráče Omsku nekoná, ale výsledek může být stejný, jenže...

Nižněkamsk vstoupil dobře i šestého duelu a před svými fanoušky jeho hráče nervozita rozhodně nesvazovala. To spíše obránce soupeře a právě na hrubky v obraně "Omiči" doplácejí. Poprvé v 18. minutě, kdy se do prázdné branky trefil Krysanov. O 11 minut později po krásné individuální akci skóroval dokonce ve vlastním oslabení Simakov.

Jágr před brankou soupeře.

Další úder do psychiky Summanenových svěřenců. Vždyť chvíli předtím vyrovnali a tlačili se na další zteč Kasutinovy branky. Hráči Avangardu ovšem v možné poslední třetině sezony ukázali, proč ovládli základní část KHL osmnácti výhrami v řadě.

NIŽNĚKAMSK 2:3 OMSK (1:0, 1:1, 0:2)

Branky: 18. Krysanov, 29. Simakov - 25. Vlasenkov, 54. a 57. Kurjanov. Nikdo z českých hráčů (domácí duo Pivko, Brendl ani hostující kvarteto Jágr, Červenka, Škoula, Vampola) v duelu nebodoval.

Nejprve zahrozil v obrovské šanci sám vůdce Jágr, proti jeho oblíbené střele zápěstím ale vytáhnul gólman Nižněkamsku parádní semafor. Vteřiny, minuty ubíhaly a domácí fanoušci již pomalu začali slavit. Předčasně. V oslabení ujela dvojice Popov-Kurjanov a druhý jmenovaný vyrovnal.

Co nezlomilo Jágr a spol. zacloumalo tentokrát se soupeřem. Kurjanov o dvě minuty později spíše nahodil kotouč z rohu kluziště na Kasutina, tomu ale překvapivě černá guma propadla do branky - 2:3. Z takového direktu se již hráči Nižněkamsku nevzpamatovali. Omsk si vybojoval právo sedmého duelu ve své hale, který se uskuteční v neděli. Již dvakrát doma s neoblíbeným sokem padnul. Bude to tentokrát dotřetice všeho dobrého či zlého?