Senzační Jiráček. Dvěma góly zařídil výhru Wolfsburgu

22:33
BERLÍN - Český fotbalový reprezentant Petr Jiráček se poprvé trefil v bundeslize, a hned dvakrát. Bývalý plzeňský středopolař zařídil v zápase 21. kola dvěma brankami vítězství Wolfsburgu 3:2 nad Freiburgem.

Fotbalista Petr Jiráček v dresu reprezentace foto: Reuters

Jiráček nastoupil na místě defenzivního záložníka a už po necelých pěti minutách hry otevřel skóre. Po rohu se k němu odrazil míč na zadní tyč a volný domácí hráč se prosadil přesnou křížnou střelou.

Hosté ale rychle vyrovnali a do poločasu to stihli ještě jednou, navíc v 44. minutě uchránil Wolfsburg na brankové čáře od třetího gólu právě Jiráček. Ten byl také jediným střelcem druhé půle, když v 61. minutě napřáhl za obloukem velkého vápna a tečovanou střelou překonal brankáře Baumanna. Wolfsburg je v tabulce osmý, Freiburg zůstal na posledním místě.

Německá fotbalová liga - 21. kolo

Wolfsburg - Freiburg 3:2 (5. a 61. Jiráček, 14. Schäfer - 12. Flum, 38. Caligiuri).

1. Dortmund 20 13 4 3 45:14 43
2. Bayern Mnichov 20 13 2 5 47:14 41
3. Schalke 20 13 2 5 46:25 41
4. Mönchengladbach 20 12 4 4 31:12 40
5. Brémy 20 9 5 6 33:34 32
6. Leverkusen 20 8 7 5 28:27 31
7. Hannover 20 7 9 4 22:24 30
8. Wolfsburg 21 8 3 10 27:38 27