29. října 2017 18:25 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Senzace ve Španělsku. Real prohrál na půdě Girony, na Barcelonu ztrácí 8 bodů

• 1Diskuse
Zklamaný kapitán Realu Madrid Sergio Ramos. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zklamaný kapitán Realu Madrid Sergio Ramos. | foto: Reuters

Madrid Fotbalisté Realu Madrid překvapivě prohráli v desátém kole španělské ligy na hřišti Girony 1:2. Na vedoucí Barcelonu ztrácejí už osm bodů. „Bílý balet“ prohrál v La Lize na cizím hřišti poprvé od 22. února, kdy stejným výsledkem podlehl Valencii.

Domácí outsider měl v 11. minutě velkou šanci, Maffeo ale trefil tyč. Hned z následujícího protiútoku udeřil Real: Ronaldovu střelu vyrazil gólman Bono jen k Iscovi a ten pohodlně zakončil. Na druhé straně neměl štěstí ani v 35. minutě Portu a za Casillou znovu zazvonila branková konstrukce.

Krátce po změně stran ale Girona dvěma zásahy v rozmezí čtyř minut otočila skóre. Na 1:1 vyrovnal Stuani, který v posledních třech ligových duelech nastřílel stejný počet branek, a vzápětí dokonal obrat patičkou Portu.

Kouč Realu Zinedine Zidane na nepříznivý stav sice zareagoval a poslal do hry útočné hráče Asensia či Vázqueze, jeho svěřenci ale nedosáhli ani na bod.