Senzace v Montrealu. Nadala vyřadil podceňovaný Chorvat

US Open

10:00
MONTREAL - Světová tenisová dvojka Rafael Nadal překvapivě prohrál hned svůj první zápas zámořské části sezony, jejímž vrcholem bude US Open, kde bude obhajovat loňský titul. Pětadvacetiletého Španěla ve druhém kole turnaje v Montrealu zaskočil Chorvat Ivan Dodig, jenž ho po tříhodinovém boji porazil 1:6, 7:6 a 7:6.

Rafael Nadal. foto: Reuters

Desetinásobný grandslamový vítěz Nadal tak zažil svůj nejrychlejší konec na turnaji série Masters od roku 2008, kdy ho také v úvodním utkání v Římě vyřadil krajan Juan Carlos Ferrero.

Nadal měl přitom první zápas po pětitýdenní pauze od porážky ve wimbledonském finále ze začátku pod kontrolou. První set vyhrál 6:1 a ve druhém vedl 3:1, ale 41. hráč světa Dodig se nevzdal. "Mohl jsem zápas ukončit už ve druhém setu, když jsem hrál hodně dobře. Pak ale uděláte jednu chybu a soupeř začne hrát agresivně. To je tenis," poznamenal Nadal, jenž navíc ve třetí sadě vedl 5:3 a podával.

"I když jsem ve druhém setu prohrával, cítil jsem se uvolněně. Najednou mi začal fungovat servis, a když jsem mu poprvé vzal podání, začal jsem si ještě víc věřit," řekl po svém velkém vítězství šestadvacetiletý Dodig, jehož trénuje Čech Martin Štěpánek.

"Nemyslím si, že jsem hrál tak špatně, ale v rozhodujících momentech jsem prostě nebyl dost dobrý. On (Dodig) na sobě necítil takový tlak v důležitých momentech a já měl asi také trochu smůlu," řekl k nečekané porážce Nadal.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...