Senzace byla blízko. Slavia vedla na půdě Villarrealu 2:0, nakonec veze jen bod

21:00aktualizováno  23:00
PRAHA - Fotbalisté pražské Slavie remizovali ve Villarrealu 2:2 ve třetím kole Evropské ligy v souboji o první místo ve skupině a do čela tabulky neposkočili. Český šampion vedl na hřiště favorita po půlhodině po gólech Tomáše Necida a Dannyho 2:0, ale na první venkovní výhru v pohárech po více než deseti letech nedosáhl. V závěru úvodní půle srovnali Manu Trigueros a Carlos Bacca.

Sešívaní by se chtěli radovat také na půdě Villarrealu. foto: ČTK/APReuters

Slavia má po polovině skupiny pět bodů a bez porážky je o skóre druhá za Villarrealem. Třetí Astana ztrácí bod a poslední je s jediným bodem Maccabi Tel Aviv. Do vyřazovací fáze postoupí první dva týmy. V dalším utkání přivítají Pražané 2. listopadu v odvetě Villarreal.

PODROBNOU ON-LINE REPORTÁŽ ZE ZÁPASU VILLARREAL VS. SLAVIA SI PŘEČTĚTE ZDE!

Trenér Slavie Šilhavý opět udělal pro pohárový zápas několik změn v sestavě. Jen na lavičce zůstali Hušbauer, Bořil, Škoda nebo Stoch, který dnes oslavil 28. narozeniny.

Také Villarreal do základní sestavy nenasadil některé opory v čele s druhým nejlepším střelcem španělské ligy Bakambuem, jenž dal předchozích šest branek svého celku a skóroval ve všech třech minulých duelech proti českým klubům.

Villarreal vs. Slavia: Jakub Hromada v souboji s Robertem Sorianem.
Villarreal vs. Slavia: radost hostí z první branky.

Očekávaný úvodní tlak favorita se nekonal a naopak v 18. minutě udeřila po prvním faulu Villarrealu Slavia. Domácí sice odvrátili standardku, ale balon poslal zpět do vápna Sobol a Necid hlavičkou k tyči překonal Barbosu. Český útočník navázal na vítěznou trefu z úvodního duelu skupiny s Maccabi a celkově dal už šestý gól po návratu do Edenu.

Villarreal CF - Slavia Praha 2:2 (2:2)

(utkání 3. kola základní skupiny A fotbalové Evropské ligy)

Branky: 41. Trigueros, 44. Bacca - 18. Necid, 30. Danny. Rozhodčí: Moen - Haglund, Lundberg - Hansen, Nilsen (všichni Nor.). ŽK: R. Soriano, Guerra, Costa - Bořil.

Villarreal: Barbosa - Rukavina, Bonera, Víctor Ruiz, Costa - Guerra - Trigueros, Fornals (77. Castillejo), R. Soriano (46. Čeryšev) - Bacca, Ünal (60. Bakambu). Trenér: Calleja.

Slavia: Laštůvka - Frydrych, Jugas, Deli (46. Bořil), Sobol - Souček, Hromada - Sýkora (84. Stoch), Danny, Zmrhal (69. Van Buren) - Necid. Trenér: Šilhavý.

Po půlhodině si Pražané náskok k údivu nepříliš zaplněného stadionu pojistili. Po krásné kombinační akci Frydrych vysunul Sýkoru, který našel ve vápně nabíhajícího Dannyho a ten přízemní střelou z první zvýšil. Portugalský záložník vstřelil druhou branku po letním příchodu do Edenu.

Villarrealu se vůbec nedařilo, ale Slavia vedení do pauzy stejně jako minule v Astaně neudržela. Nejprve v 41. minutě po Fornalsově přihrávce zakončil brejk přesnou střelou Trigueros a za necelé tři minuty se osmý celek španělské ligy radoval z vyrovnání. Bacca se po centru od spoluhráče obtočil kolem Frydrycha s Jugasem a překonal Laštůvku.

V poločase musel ze hry kvůli zranění slávistický stoper Deli a úvod druhé půle patřil „Žluté ponorce“. Za již překonaným Laštůvkou dvakrát zachránila situaci obrana a v 55. minutě Ünal zblízka minul.

Po hodině přišel na trávník kanonýr Bakambu a semifinalista Ligy mistrů z roku 2006 pokračoval v náporu. Baccův pokus po úniku vytáhl konečky prstů Laštůvka a závěr už červenobílí ubránili, takže udrželi neporazitelnost ve skupině.