Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Selhání florbalových favoritů. Češi překvapivě podlehli Lotyšsku 3:4

19:35
PRAHA - Čeští florbalisté prohráli ve svém druhém utkání na mistrovství světa v Praze překvapivě s Lotyšskem 3:4 a výrazně si zkomplikovali cestu za přímým postupem do čtvrtfinále. Svěřenci finského trenéra Petriho Kettunena sice vyrovnali z 1:3 na 3:3, ale ve 44. minutě rozhodl Atis Stepans.

Český reprezentant Adam Delong si kryje míček před Moricsem Kruminsem z Lotyšska. foto: ČTK

Češi mají stejně jako Lotyši na kontě po dvou zápasech dva body a v úterý je čeká od 19:30 závěrečný duel ve skupině A se Švýcarskem, které má na kontě plný počet čtyř bodů. Lotyši v pondělí nastoupí proti Německu, které ještě nebodovalo.

Do branky českého týmu se postavil po úvodním duelu s Německem (10:5) místo Lukáše Součka Lukáš Bauer, který po sedmičce debutantů z úvodního duelu zasáhl do hry jako osmý český nováček na MS. Soupeř jej hned v úvodu prověřil, ale postupem času získali Češi stále větší převahu.

Ve čtvrté minutě po ideální Delongově přihrávce otevřel skóre Ondrušek. Velké šance úvodní dějství nenabídlo, až v 17. minutě trefil Tomašík z úhlu levou tyč. Před pauzou po dlouhé době prověřil Bauera Kovalevskis, na druhé straně nevyužil velkou šanci Kisugite.

V úvodu druhé části sice dostal Raitums balónek za Bauerova záda, ale gól neplatil. Švýcarky Corina Wehingerová a Sandra Zurbuchenová, první ženský pár v historii na mužském šampionátu, gól neuznaly pro hru vysokou holí.

Peteris Trekse a Atis Blinds, oba z Lotyšska, se radují z vítězství nad českým...
Lotyšští hráči se radují z třetího gólu.

Ve 22. minutě ale už po brejku Lotyšů a přihrávce Akmenlaukse vyrovnal do odkryté branky Kruminš, který se za 142 vteřin prosadil znovu a střelou ze středu se trefil k levé tyči.

Český gólman další soupeřovy šance z brejků pochytal, ale ve 32. minutě v brankovišti nepokrytý Bitmanis usměrnil do české branky Kostusevsův pas a zvýšil na 3:1. V závěru druhého dějství snížil Delong, který se prosadil z dorážky po předchozím Ondruškově pokusu.

Ve 43. minutě smazal ztrátu střelou od levého mantinelu na bližší tyč Ondrušek. Přesně za minutu ale trefil od pravého mantinelu protější roh Bauerovy branky Stepans a vrátil Lotyšům vedení. Následná Jurševskisova branka neplatila pro vysokou hůl a další možnost z brejku neproměnil Akmenlauks.

Tlak českého týmu byl bezzubý. V 54. minutě ve velké šanci nepřekonal zblízka Salcevičse kapitán Jendrišák. Neuspěli ani Beneš a Dóža. Závěrečný tlak Čechů už druhou prohru v devátém vzájemném duelu neodvrátil.