Sekáč dvěma góly pomohl k výhře Montrealu. Bodoval třetí zápas za sebou

8:10aktualizováno  8:22
NEW YORK - Český hokejový útočník Jiří Sekáč poprvé vstřelil dva góly v jednom zápase NHL a pomohl Montrealu k výhře 6:2 nad Los Angeles. Dvaadvacetiletý nováček tak bodoval ve třetím utkání za sebou, když v předchozích dvou zaznamenal po jedné asistenci a byl vyhlášen třetí hvězdou večera.

Jiří Sekáč (vlevo) se raduje z gólu. foto: Reuters

Sekáč, který se v předchozích třiadvaceti duelech trefil celkem čtyřikrát, v 9. minutě otevřel skóre zápasu, když v přesilové hře před brankou tečoval střelu obránce P. K. Subbana od modré čáry. Asistenci na úvodní gól si připsal Tomáš Plekanec, který předtím vyhrál vhazování.

Podruhé se Sekáč prosadil v 56. minutě, kdy po nádherné individuální akci uzavřel skóre utkání. Kladenský odchovanec nejprve zkrotil puk, který vysokým obloučkem nahodil z obranného do útočného pásma Andrej Markov, objel jednoho z obránců, kličkou do bekhendu si položil brankáře a pak střelou z otočky zavěsil.

Svůj teprve třetí gól v sezoně vstřelil Tomáš Fleischmann a přispěl k výhře Floridy 3:2 po nájezdech na ledě Detroitu. Třicetiletý útočník v 8. minutě vyrovnal na 1:1 poté, co zůstal nekrytý mezi kruhy, odkud se prosadil pohotovou střelou z voleje.

Jiří Hudler zaznamenal asistenci u jediného gólu Calgary při prohře 1:3 v Pittsburghu a bodoval poosmé z posledních deseti zápasů.

Výsledky NHL:

Pittsburgh - Calgary 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: 1. Comeau, 5. Letang, 58. Klinkhammer - 13. Gaudreau (Hudler). Střely na branku: 22:27. Diváci: 18 471. Hvězdy utkání: 1. Letang, 2. Fleury, 3. Klinkhammer (všichni Pittsburgh).

Edmonton - Anaheim 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Branky: 36. Pitlick, 53. Petry - 5. Vatanen, 21. Palmieri, 21. Getzlaf, 60. Thompson. Střely na branku: 23:20. Diváci: 16 839. Hvězdy utkání: 1. Vatanen (Anaheim), 2. Hall (Edmonton), 3. Getzlaf (Anaheim).

Detroit - Florida 2:3 po sam. nájezdech (2:2, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 6. Sheahan, 20. Nyquist - 8. Fleischmann, 14. Huberdeau, rozhodující nájezd Trocheck. Střely na branku: 31:26. Diváci: 20 027. Hvězdy utkání: 1. Trocheck, 2. Luongo (oba Florida), 3. Glendening (Detroit).

Montreal - Los Angeles 6:2 (1:0, 2:0, 3:2)
Branky: 9. a 56. Sekáč (na první Plekanec), 22. Markov, 24. Subban, 50. Desharnais, 54. Andrighetto - 44. Muzzin, 51. Doughty. Střely na branku: 20:46. Diváci: 21 287. Hvězdy utkání: 1. Price (Montreal), 2. Doughty (Los Angeles), 3. Sekáč (Montreal).