Sekáč, Frolík a Michálek jistili výhry, Hemský byl mezi náhradníky

7:29aktualizováno  9:16
NEW YORK - Český hokejista Jiří Sekáč zpečetil ve čtvrtečním utkání NHL gólem z 55. minuty vysokou výhru Montrealu 5:1 nad Bostonem a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Skóre uzavřel i Michael Frolík, který trefou do prázdné branky při power play Caroliny přidal pojišťovací gól Winnipegu na 3:1.

Útočník Montreal Canadiens Jiří Sekáč (26) najíždí s pukem v zápase proti Boston Bruins. foto: Reuters

Jedním gólem pomohl i Milan Michálek k výhře Ottawy 4:3 v prodloužení na ledě Edmontonu.

Montreal prohrával 0:1, než útočník Dale Weise gólem z trestného střílení v úvodu prostřední třetiny odstartoval obrat. Ten pak završil Sekáč, jenž bodoval ve třetím duelu za sebou poté, co dostal na útočnou modrou čáru puk do jízdy, natlačil se před obránce Adama McQuaida a střelou z levého kruhu vymetl horní růžek branky. Dvaadvacetiletý útočník svou třetí trefou v sezoně zároveň ukončil trápení týmu v přesilovkách, v nichž Canadiens předchozích deset zápasů neskórovali.

Gončarova premiéra za Montreal

„Hodně jsme se jimi zabývali a rozhodně jsme je dnes hráli výborně. Lajna Tomáše Plekance odehrála jednu z nich celou v jejich pásmu, měli spoustu šancí, lítalo to okolo, ale bez úspěchu. Vyšlo to až v závěru z brejku a pevně doufám, že to spustí lavinu a začnou nám teď góly v přesilovce padat častěji,“ přál si Max Pacioretty, autor dvou branek Montrealu, za který debutoval v obraně čtyřicetiletý Sergej Gončar. V dresu poražených kvůli zranění opět nenastoupil David Krejčí.

Jaškina povolali z farmy

Útočník Dmitrij Jaškin se po necelých třech týdnech strávených v prvním týmu St. Louis vrací na farmu do celku Chicago Wolves do nižší AHL. Jednadvacetiletý Jaškin za tu dobu sehrál v NHL šest zápasů a vstřelil jednu branku.

Montreal se čtvrtou výhrou v řadě dostal do čela Východní konference před Tampu Bay, která doma podlehla San Jose 1:2. Na jedinou branku Lightning přihrál Andrej Šustr, jehož střelu od modré čáry tečoval Steven Stamkos. Asistenci na rozdílové trefě si připsal Jiří Hudler, který se s Calgary radoval z výhry 5:3 nad Arizonou.

Frolík vstřelil teprve druhý gól v sezoně a v obou případech se tak stalo, když chytal náhradník Ondřeje Pavelce Michael Hutchinson. Kladenský odchovanec předchozí trefou rozhodl o výhře Jets 1:0 v Chicagu, tentokrát uklidnil hosty gólem do opuštěné klece, do níž namířil puk ze středního pásma.

Stejný počet gólů jako Frolík má nyní na kontě Michálek, který úspěšně zakončil brejk Ottawy a zvýšil v první třetině vedení už na 3:0. Domácí Edmonton sice v dalším průběhu smazal ztrátu, ale v prodloužení druhou trefou v zápase rozhodl o výhře Senators Mike Hoffman.

Kouč: Ve hře Hemského je frustrace

Naopak téměř nulová produktivita Aleše Hemského přiměla trenéra Dallasu Lindyho Ruffa ke kroku nechat českého útočníka v zápase s Los Angeles mezi náhradníky. Kouč Stars vysvětlil své rozhodnutí i tím, že ve hře Hemského, který jen jednou asistoval v 15 zápasech, je už frustrace z neproměňování šancí.

„Právě teď mi to nelepí a musím se s tím vypořádat. V takových situacích se musíte zaměřit na své nasazení, stále tvrdě makat a zůstat pozitivní,“ reagoval český útočník. I bez něho Dallas vyhrál na ledě obhájce Stanleyova poháru 2:0.

Do akce nezasáhl vedle Pavelce ani druhý český gólman Michal Neuvirth, přestože jeho parťák Jhonas Enroth lovil puk ze své sítě v první třetině čtyřikrát. Buffalo nakonec prohrálo v Minnesotě 3:6 a hlavní podíl na jejich neúspěchu měl Nino Niederreiter, který vstřelil premiérový hattrick v NHL.

V utkání byla divoká zejména sedmá minuta, v níž během 17 sekund padly tři góly. V historii soutěže se odehrál jen jeden zápas, v němž byly tři branky vstřeleny rychleji. A shodou okolností u toho taky byla Minnesota, která to s New Yorkem Islanders stihla za patnáct sekund. „Takový je hokej. Občas je to divný sport. Někdy nepadnou do branky střely, které by měly, a naopak skončí v síti ty, které by neměly,“ uvedl jeden ze střelců Ryan Carter.

Výsledky NHL:

NY Rangers - Colorado 3:4 sn (0:1, 3:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 27. Hayes, 36. Stepan, 38. Girardi - 32. a rozhodující sam. nájezd Tanguay, 16. Duchene, 48. MacKinnon. Střely na branku: 33:29. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Duchene (Colorado), 2. Zuccarello (NY Rangers), 3. MacKinnon (Colorado).

Carolina - Winnipeg 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 24. Lindholm - 6. a 34. Wheeler, 39. Frolík. Střely na branku: 23:37. Diváci: 10.005. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler (Winnipeg), 2. Ward (Carolina), 3. Bogosian (Winnipeg).

Montreal - Boston 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
Branky: 35. a 46. Pacioretty, 23. Weise z tr. střílení, 33. Eller, 55. Sekáč - 17. Hamilton. Střely na branku: 34:22. Diváci: 21.287. Hvězdy zápasu: 1. Weise, 2. Pacioretty, 3. Sekáč (všichni Montreal).

Tampa Bay - San Jose 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 50. Stamkos (Šustr) - 26. J. Thornton, 31. Kennedy. Střely na branku: 33:39. Diváci: 19.004. Hvězdy zápasu: 1. Niemi (San Jose), 2. Bishop (Tampa Bay), 3. Burns (San Jose).

Minnesota - Buffalo 6:3 (4:2, 1:0, 1:1)
Branky: 7., 18. a 58. Niederreiter, 7. R. Carter, 10. Brodziak, 34. Spurgeon - 2. Ristolainen, 7. Girgensons, 53. Mitchell. Střely na branku: 39:28. Diváci: 18.925. Hvězdy zápasu: 1. Niederreiter, 2. Spurgeon, 3. Fontaine (všichni Minnesota).

St. Louis - Nashville 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
Branky: 4. Oshie, 13. Gunnarsson, 36. Tarasenko, 55. P. Stastny - 14. Forsberg, 24. S. Weber, 40. Josi. Střely na branku: 27:25. Diváci: 15.702. Hvězdy zápasu: 1. Stastny, 2. Tarasenko (oba St. Louis), 3. Forsberg (Nashville).

Calgary - Arizona 5:3 (1:1, 3:2, 1:0)
Branky: 12. a 23. Byron, 27. Monahan, 37. Giordano (Hudler), 53. D. Jones - 17. Doan (Z. Michálek), 30. Vermette, 34. Vitale. Střely na branku: 25:23. Diváci: 18.698. Hvězdy zápasu: 1. Byron, 2. Baertschi, 3. D. Jones (všichni Calgary).

Edmonton - Ottawa 3:4 p (0:3, 1:0, 2:0 - 0:1)
Branky: 33. Draisaitl, 50. Eberle, 54. Petry - 4. a 63. Hoffman, 13. Chiasson, 16. M. Michálek. Střely na branku: 37:30. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Nugent-Hopkins, 2. Eberle (oba Edmonton), 3. Anderson (Ottawa).

Los Angeles - Dallas 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 14. Garbutt, 29. Spezza. Střely na branku: 27:27. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen, 2. Garbutt, 3. Klinberg (všichni Dallas).

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...