25. září 2016 19:30 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Sedneme si s vedením a najdeme řešení, které mužstvu prospěje, přiznal Ščasný

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 3Diskuse
Zdeněk Ščasný nevyloučil, že po prohře v derby u týmu skončí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdeněk Ščasný nevyloučil, že po prohře v derby u týmu skončí. | foto: Reuters

PRAHA Z ochozů burácelo „Ščasný ven“! Trenér sparťanských fotbalistů po nedělním prohraném derby připustil, že na přání fanoušků může dojít. „Řekl jsem, že si sedneme s vedením a najdeme řešení, které bude prospěšné pro mužstvo,“ prohlásil Zdeněk Ščasný.

Sparta v derby zklamala, herně zaostávala a prohrála 0:2. Byl to její už třináctý zápas v sezoně a o žádném se nedá napsat, že by byl povedený. Derby bylo jejím nejhorším vystoupením.

Proč jste proti Slavii zahráli tak špatně?
Slavii gratuluju k vítězství i k výkonu. Vyhrála zaslouženě, byla celý zápas lepší. My nehrajeme dobře. Doufal jsem, že po zápase ve Zlíně, kde jsme měli náznak výrazného zlepšení, že na to v derby navážeme. Ale to se nestalo, to je pro mě zásadní závěr.

A to znamená co?
Sednu si s vedením a nějaké řešení najdeme. Ta zodpovědnost je na mně.

Uvažujete o rezignaci?
Řekl jsem, že si sedneme s vedením a najdeme řešení, které bude prospěšné pro mužstvo. Zodpovědnost je na mně, proto ani nikoho nekritizuju. Fotbal přináší nádherné chvíle, ale letos jich bylo hodně málo. Musíme si vyhodnotit, jestli mám mužstvu ještě co dát, nebo ne. Jestli to má smysl, nebo to nemá smysl.

Trpělivost došla fanouškům, kteří křičeli Ščasný ven. Bude to hrát roli ve vašem rozhodování?
Myslím si, že ne. K unáhleným závěrům nemůže vést to, že někdo zakřičí. Jde o to, že si musíme vyhodnotit, jestli tomu mám co dát. Kdyby se rozhodovalo podle fanoušků, tak netrénuje nikdo nikde.

Kdy jste zjistil, že v derby budete mít špatný den?
Během první půle. Bral jsem to jako důsledek toho, že jsme chtěli hrát útočně, proto tam šel Juliš a chyběl nám jeden záložník. Když pak Koubek chytil penaltu, tak jsem věřil, že nás to nakopne. Pevně jsem věřil, ale všechno dopadlo opačně. Dostali jsme gól, pak druhý, to už byla beznaděj. Slavia byla ve všem lepší. My jsme vůbec nebyli nebezpeční, zápasy se podobají.

Vyčítáte mužstvu, že se v derby o výsledek víc neporvalo?
Ono to tak může vypadat, že nebojujete. Ale když hrajete špatně, jste všude pozdě, tak vás to stojí spoustu sil. A místo toho, abyste se pak nabízeli, tak odpočíváte, nemáte síly dopředu. Jde to za mnou.

K zápasu opět nebyl připraven Rosický. Co s ním je?
Celý týden trénoval, ale pak se mu obnovilo starší zranění. Na doporučení lékařů nebyl ani na lavičce.

Antonín Barák ze Slavie se raduje z gólu.
Muris Mešanovič (uprostřed) se raduje z gólu.

Bylo pro vás složité jít do derby bez něj?
Připravovali jsme se na to, jak hrát. Ale to nemůže být omluva. Spoustu zápasů jsme hráli bez něj. Derby jsme nezvládli jako mužstvo.

Po utkání vtrhli na hřiště rozzuření fanoušci. Vypadalo to, že si to chtějí vyříkat zblízka s vámi i s hráči. Jak vám bylo?
Chtějí Spartu vidět vítězit. Zaplatili si a mají právo být naštvaní. Zklamal je náš výkon, jejich reakce byla naprosto pochopitelná.

  • 3Diskuse


Fortuna liga - 30. kolo

HET liga

Tým Z V R P S B
1. FC Viktoria Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. SK Slavia Praha 30 17 8 5 50:19 59
3. FK Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. SK Sigma Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. AC Sparta Praha 30 14 11 5 43:25 53
6. FC Slovan Liberec 30 13 7 10 37:35 46