Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

O medaile dnes bojují oštěpaři v čele s Veselým, formu cítí i výškařka Hrubá

8:00
AMSTERDAM - Jednadvacet českých atletů, z toho sedm ve finálových disciplínách, bude ve hře ve čtvrtek na mistrovství Evropy v Amsterodamu. O medaile budou bojovat oštěpaři Vítězslav Veselý, Jakub Vadlejch a Jaroslav Jílek, dálkař Radek Juška, výškařka Michaela Hrubá a desetibojaři Adam Sebastian Helcelet a Marek Lukáš. Desetiboj už nedokončí Jiří Sýkora, který měl tři přešlapy v kouli a závod vzdal.

Vítězslav Veselý na archivní fotce foto: Reuters

Hrubá začne skákat v 17:30, Juška v 18:20, závod oštěpařů startuje o patnáct minut později a desetiboj má závěrečnou patnáctistovku v 19:20. Hrubá může pomýšlet na medaili v případě vylepšení osobního rekordu, Juška jakbysmet, i když v boji o postup do finále skočil druhý výkon kariéry 811 cm a byl druhý. Oštěpaři ukázali dobrou formu, Vadlejch byl v kvalifikaci druhý a Veselý třetí.

Trio českých oštěpařů ve finále ME. Obhájce bronzu Pitkämäki selhal

Do ME vstoupí i Barbora Špotáková, kterou čeká kvalifikace oštěpařek opět v centru města. Házet bude v první skupině od 12:00. Letos sice hodila v Táboře 66,87 metru, ale moc závodů za sebou nemá. „Ale věřím, že to mám v sobě, fyzicky jsem připravená dobře. Doufám, že třeba trefím první hod v kvalifikaci a ve finále se o to pak poperu. Nebude to jednoduché,“ řekla před dnešním odletem do Amsterodamu.

Špotáková se cítí dobře. Jen doufá, že jí neskolí únava

Po domácím šampionátu ji však skolila chřipka a také kvůli starosti o syna Janka nemohla moc ležet. „Týden po republice byl hodně náročný,“ uvedla. Pak byla na soustředění v Debrecínu, kde se dala dohromady. „Doufám, že mě únava neskolí. Cítím se dobře,“ ujistila.

Těší se i na závod v parku. „Mně se to líbí, jsem ráda, že můžu zažít něco nového. Je potřeba atletiku trochu měnit,“ tvrdila pětatřicetiletá oštěpařka. Přitom otevřené hřiště může být kvůli větru problém. „Já vždycky radši házela na zavřeném stadionu, kde je vítr o hodně stabilnější. Myslím, že se to tam může docela zamotat,“ uvedla.

Program na čtvrtek 7. července:

09:30 desetiboj muži - 110 m překážek (Helcelet, Lukáš).
09:35 tyč ženy - kvalifikace (Ptáčníková, Maláčová, Šilhanová).
10:20 desetiboj muži - disk (skupina A - Lukáš).
10:40 trojskok muži - kvalifikace.
10:50 200 m muži - rozběhy.
11:35 800 m muži - rozběhy.
11:40 desetiboj muži - disk (skupina B - Helcelet).
12:00 oštěp ženy - kvalifikace (skupina A - Špotáková).
12:15 100 m ženy - rozběhy.
13:00 desetiboj muži - tyč (Helcelet, Lukáš).
13:35 oštěp ženy - kvalifikace (skupina B - Jurkovičová, Šedivá).
16:05 desetiboj muži - oštěp (skupina A - Helcelet, Lukáš).
16:15 400 m překážek muži - semifinále (Müller, Brož).
16:35 disk muži - kvalifikace (skupina A - Voňavka).
16:45 400 m muži - semifinále (Maslák).
17:05 koule ženy - FINÁLE.
17:10 100 m překážek ženy - semifinále.
17:20 desetiboj muži - oštěp (skupina B - Helcelet, Lukáš).
17:30 výška ženy - FINÁLE (Hrubá).
17:35 400 m ženy - semifinále.
18:00 100 m muži - semifinále (Veleba).
18:15 disk muži - kvalifikace (skupina B).
18:20 dálka muži - FINÁLE (Juška).
18:20 1500 m muži - rozběhy (Holuša, Sasínek, Vitner).
18:35 oštěp muži - FINÁLE (Veselý, Vadlejch, Jílek).
18:45 800 m ženy - semifinále.
19:10 200 m ženy - FINÁLE.
19:20 desetiboj muži - 1500 m (Helcelet, Lukáš).
19:40 100 m překážek ženy - FINÁLE.
19:50 100 m muži - FINÁLE.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...