Sedm branek, sedm střelců. Boloňa zvládla přestřelku se Sassuolem, AS otočilo s Beneventem

20:57aktualizováno  22:55
Řím - Fotbalisté AS Řím otočili duel s Beneventem a nováčka italské ligy porazili 5:2. Dvěma brankami se v gólové přestřelce blýskl útočník Edin Džeko. Sassuolo v dalším gólově bohatém utkání 4. kola vyhrálo na hřišti Boloni 4:3 a posunulo se na druhé místo tabulky. Pod sedm branek se podepsalo sedm různých střelců.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Reuters

Nováček z Beneventa se nečekaně ujal vedení už po necelých pěti minutách hry, čímž si tým z Kampánie stanovil rekord v nejrychleji vstřeleném gólu v Serii A. Favorit z hlavního města zabral ještě do poločasu: v 31. minutě se uvnitř vápna prosadil poprvé po letním příchodu z Chelsea Pedro a o chvíli později na něj navázal obstřelem Džeko. Další branku Římu neuznal videorozhodčí pro ofsajd.

Benevento v druhé půli nesložilo zbraně, vybojovanou penaltu nadvakrát proměnil Gianluca Lapadula. Pak už ale přesně pálili pouze hráči AS. Z penalty nejprve vrátil Římanům vedení Jordan Veretout, následně se podruhé v utkání trefil Džeko a tečku přidal těsně před koncem Borja Mayoral.

Sassuolo nevstoupilo do utkání dobře. V poločase prohrávalo 1:2 po trefách domácích fotbalistů Roberta Soriana a Mattiase Svanberga, za hosty se prosadil Domenico Berardi. Čtvrt hodiny po přestávce navíc zvýšil vedení Boloni Riccardo Orsolini a zdálo se, že si domácí připíšou druhou výhru v sezoně.

Sassuolu se ale podařil rychlý návrat do zápasu. V 64. minutě snížil Filip Djuričič a srovnání zařídil o šest minut později třiatřicetiletý veterán Francesco Caputo, který si na nedávném reprezentačním srazu připsal první start i gól za italskou reprezentaci. O třech bodech pro hosty rozhodl vlastní gól Takehira Tomijasua, který tečoval centr za záda svého brankáře.

První výhru v sezoně si připsalo Udine, které přestřílelo Parmu 3:2. Rozhodující vedení přitom domácím zajistil až v 88. minutě Ignacio Pussetto, který se trefil v obnovené premiéře za Udine po příchodu na hostování z anglického druholigového Watfordu.

Italská fotbalová liga - 4. kolo:

Boloňa - Sassuolo 3:4 (10. Soriano, 39. Svanberg, 60. Orsolini - 18. Berardi, 64. Djuričič, 70. Caputo, 77. vlastní Tomijasu), FC Turín - Cagliari 2:3 (4. z pen. a 31. Belotti - 19. a 73. Simeone, 12. Joao Pedro), Spezia - Fiorentina 2:2 (39. Verde, 75. Farias - 2. Pezzella, 4. Biraghi), Udine - Parma 3:2 (28. Samir, 52. vlastní Iacoponi, 89. Pussetto - 26. Hernani, 70. Karamoh), AS Řím - Benevento 5:2 (35. a 78. Džeko, 31. Pedro, 67. Veretout z pen., 89. Mayoral - 5. Caprari, 55. Lapadula)