21. dubna 2017 16:30, aktualizováno  18:56 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Šedé myši? Nikoliv. Novickám ve Fed Cupu šedivé šaty velmi slušely

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Český fedcupový tým ve složení (zleva) Kristýna Plíšková, Kateřina Siniaková,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český fedcupový tým ve složení (zleva) Kristýna Plíšková, Kateřina Siniaková,... | foto: Instagram/Kristýna Plíšková

TAMPA Tradiční opory Karolína Plíšková, Petra Kvitová, Barbora Strýcová, Lucie Šafářová i Lucie Hradecká se z různých důvodů rozhodly nezúčastnit se semifinále Fed Cupu v USA. Na Floridě je tak o víkendu nahradí kompletně nová čtveřice Denisa Allertová, Kateřina Siniaková, Kristýna Plíšková a Markéta Vondroušová, z nichž mají drobné zkušenosti s týmovou soutěží jen první dvě tenistky.

První kladné body si však nová česká čtveřice připsala už ve čtvrtek při oficiální večeři obou týmů. Tenistky vsadily na jednoduchost a šedé přiléhavé overaly a černé plédy jim velmi slušely. Muži pak měli klasická černá saka.

„Šaty jsem vybírala já,“ přiznala starší z dvojčat Plíškových Kristýna. „A ani ty saka pro chlapy nejsou špatný,“ dodala.

Zatímco pózování Češky zvládly na jedničku, mnohem hůř jim bylo, když zjistily, že na slavnostním banketu musí pronést krátký proslov.

Kdo dostane příležitost v sobotní dvouhře? Kristýna Plíšková (vlevo) nebo Markéta Vondroušová?
Český fedcupový tým ve složení (zleva) Markéta Vondroušová, Kristýna Plíšková, Kateřina Siniaková a Denisa Allertová.

Nejvíce se styděla kometa letošní sezony, sedmnáctiletá Vondroušová, která v minulém týdnu senzačně vyhrála turnaj WTA v Bielu. Při zmínce na proslov ukryla nejprve obličej v dlaních, ale poté vše zvládla.

Nejvtipnější projev ale přednesl kapitán Petr Pála, který má podobných projevů za sebou už mnoho.

Program semifinále USA - Česko:

Sobota (18:00): Vandewegheová (24. v žebříčku dvouhry WTA) - Vondroušová (117.), Rogersová (49.) - Siniaková (38.).

Neděle (17:00): Vandewegheová - Siniaková, Rogersová - Vondroušová, Davisová, Matteková-Sandsová - Allertová, Kristýna Plíšková.

„Připravil jsem si proslov, dlouho jsem na něm pracoval a je fakt vtipný. Ale neřeknu vám ho. Moc se mi tady ale zatím nelíbí. Prohrál jsem sto dolarů v golfu a nebudu mít čas na pomstu,“ smál se Pála.

Vzápětí se obrátil na deblovou partnerku Lucie Šafářové Bethanii Mattekovou-Sandsovou a připomněl ji, že to byla právě ona, kdo se postaral o to, že Američanky vyhrály v roce 2009 poslední vzájemný duel, semifinále soutěže v Brně.

„Měli jsme v rozhodující čtyřhře mečbol, jenže nakonec vyhrála ona! Pořád na to myslím,“ byl naoko nazlobený Pála.

Ten při pátečním losu rozhodl o tom, že do sobotní úvodní dvouhry proti americké jedničce Coco Vandewegheové nastoupí v Tampě benjamínek týmu Vondroušová. Česká jednička Siniaková pak vyzve Shelby Rogersovou.

larJaroslav Šindelář
  • 0Diskuse
Najdete na Lidovky.cz