Šebrle získal zlato

14:53
OSAKA - Roman Šebrle získal zlato na mistrovství světa v Osace. V hodu oštěpem přehodil výkonem 71,18 metru svůj osobní rekord a dostal se na první místo. V závěrečném běhu na 1500 metrů si už nenechal mistrovský titul vzít.

Roman Šebrle získal titul mistra světa v desetiboji. foto: ČTK

Roman Šebrle yískal celkem 8,676 bodů a porazil v Ósace Jamajčana Maurice Smithe a Kazacha Dmitrije Karpova. Český atlet získal poslední velký titul, který mu ještě chyběl, ikdyž do druhého dne vstupoval ze třetího místa. V první polovině závodu mu totiž nevyšly dvě disciplíny - stovka a skok do dálky.

Zlatý oštěp: 71,18 metrů
Druhou polovinu desetiboje zahájil Šebrle nejlepším letošním časem na 110 metrů překážek 14,33 sekundy. V disku ho Karpov i Smith přehodili, český atlet si nicméně výkonem 48,75 metru splnil svůj předzávodní plán.

O Šebrleho zlatu rozhodl v druhém dni úžasný hod v oštěpu, který dolétl na vzdálenost 71,17 metrů a vymazal více než dvousetbodový náskok Jamajčana Maurice Smithe, který do té doby vedl. Smith hodil jen 53,61 metru.

V předchozí tyči přitom Šebrle přežil "klinickou smrt", když základní výšku 440 cm skočil až napotřetí. Nakonec se dostal i přes 480, na první místo tehdy ztrácel 221 bodů.

Po oštěpu se Šebrle poprvé dostal na první místo a v závěrečné patnáctistovce si mohl dovolit na Smithe ztratit sedm sekund.