Šebrle má třetí evropský titul v sedmiboji

15:50
BIRMINGHAM - Český atlet Roman Šebrle se stal potřetí halovým mistrem Evropy v sedmiboji. Šebrle získal letošní světové maximum 6196 bodů a navázal v Birminghamu na své triumfy z let 2002 a 2005.

Roman Šebrle se raduje z vítězství na halovém mistrovství Evropy v sedmiboji. foto: ČTK

Šebrle porazil druhého Rusa Alexandra Pogorelova porazil o 69 bodů. Broz získal Bělorus Andrej Kraučanka. "Na to, že jsem měsíc netrénoval kvůli zraněnému lýtku, jsem závodil nad očekávání dobře," řekl halový mistr Evropy. "I když nějaké výpadky byly, musím být za zlato rád," prohlásil.

Roman Šebrle - výsledky sedmiboje

běh 60 metrů:                     7,06 s.
skok do dálky:                    779 cm.
hod koulí:                            16,12 metrů.
skok do výšky:                    202 cm.
běh 60 metrů překážky:     8,22 s.
skok o tyči:                          5 metrů.
běh 1000 metrů:                 2:45,84.

Roman Šebrle získal 6196 bodů, což je letošní světové maximum.

Mezi Šebrleho nejlepší disciplíny patřila koule, kde překonal 16 metrů a předvedl nejlepší výkon od svého halového rekordu v Budapešti v roce 2004. Naopak hodně pokazil skok do výšky, kde zdolal jen 202 cm.

"Nevím, jestli to bylo tím, že se neumím srovnat s rozběhem," stěžoval si na klopenou dráhu. "Jeden pokus byl dobrý, druhý otřesný, nedostal jsem se do rytmu," kritizoval se.

Rozhodla tyč a běh na 1000 metrů
Během druhého dne se Šebrle přetahoval s Rusem o vítězství. Po překážkách ztratil náskok 19 bodů a klesl na druhé místo. Souboj v tyči tak byl velmi dramatický. "Věděl jsem, že jestli chci vyhrát, musím těch pět metrů skočit," prohlásil.

Vše nakonec rozhodl až běh na jeden kilometr. Šebrle nastupoval se ztrátou 32 bodů. Ruského atleta, pro něhož není "tisícovka" nejsilnější disciplína, musel porazit o čtyři sekundy. Nakonec na něj naběhl téměř deset sekund a mohl se radovat z dalšího titulu.

Druhý český reprezentant Josef Karas, kterého v průběhu sedmiboje trápily zdravotní
potíže, uzavřel na dvanáctém místě výsledkovou listinu.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...