Sdruženář Churavý zazářil druhým místem v SP v Schonachu

15:19
Schonach - Sdruženář Pavel Churavý obsadil v dnešním závodu Světového poháru v německém Schonachu druhé místo a poprvé v olympijské sezoně dosáhl na stupně vítězů.

Churavý při skoku na lyžích. foto: ČTK

Nejlepší český reprezentant v severské kombinaci nestačil pouze na lídra seriálu Jasona Lamyho Chappuise z Francie.

Dvaatřicetiletý Churavý vybojoval pódium v elitním seriálu počtvrté v kariéře. Před dvěma třetími místy v minulé sezoně byl druhý v roce 2002 v Liberci.

Churavý stejně jako v předchozích závodech založil na úspěšný výsledek ve skoku, po němž se dokonce dělil s Italem Alessandrem Pittinem a Wilhelmem Deniflem z Rakouska o vedení. Po výkonu 92,5 metru na středním můstku odstartoval do desetikilometrového běhu s číslem jedna a útočil na premiérový triumf v kariéře.

Churavý byl po startu členem pětičlenné skupiny, do níž patřili ještě Lamy Chappuis a Fin Lauri Asikainen, kteří měli pouze jedno- a dvousekundovou ztrátu. Slabší běžci Asikainen a Denifl však tempo neudrželi a od pátého kilometru zbyla v čele pouze trojice.

Při neúčasti Nora Magnuse Moana nebo Rakušana Felixe Gottwalda představoval pro vedoucí trio nebezpečí především z dvanáctého místa startující Němec Björn Kircheisen, ani tento elitní běžec však nedokázal náskok Churavého a spol. výrazněji stáhnout. Nakonec dojel čtvrtý s více než půlminutovou ztrátou.

Pro pátý triumf v sezoně si dojel Lamy Chappuis díky útoku několik set metrů před cílem. Za ním chvíli spurtovali o druhé místo Churavý s Pittinem, Ital však pod tlakem českého soupeře svou snahu vzdal. Člen liberecké Dukly si tak dojel po osmi letech pro svůj nejlepší výsledek v kariéře.

Churavý dnes potvrdil svou mimořádnou vyrovnanost, posedmé za sebou nebyl v závodě SP horší než sedmý.

Do elitní třicítky se v Schonachu vešli ještě 21. Tomáš Slavík a 23. Miroslav Dvořák. Aleš Vodseďálek byl 42. a ani dnes si první body v sezoně nepřipsal.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...