16. ledna 2014 12:19 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Schumacherův stav je horší, než se předpokládalo, píše německý tisk

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Michael Schumacher. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michael Schumacher. | foto: Reuters

PRAHA Od hrůzné nehody už uběhlo devatenáct dní. Michael Schumacher je stále udržovaný v umělém spánku. Jeho stav je sice stabilní, ale německá média se čím dál častějí přiklání k černému scénáří.

Poslední informace zněly jasně: Schumacherův stav je vážný. "Stále bojuje o život. Jeho stav se sice mírně zlepšil, ale stále je kritický," uvedla jeho manažerka Sabine Kehmová.

Od té doby však uběhly skoro dva týdny. Přesnější prognózy nepřinesla ani mimořádná tisková konference 8. ledna, na které jeho manželka Corinna vyzývala fanoušky k tomu, aby opustili prostor kliniky. "Je pro mě důležité, abyste odlehčili práci lékařům a nemocnici, chtějí se Michaelovi v klidu věnovat - věřte prosím jejich prohlášením a opusťte kliniku. A nechte prosím také naši rodinu v klidu," řekla ve svém prvním prohlášení po nehodě.

Schumacherovi příznivci před nemocnicí.

Lékaři momentálně o stavu nejslavnějšího pilota v historii formule 1 mlčí, německá média už ale začínají spekulovat o nejhorším. Tedy o variantě, že se Schumacher z umělého spánku nikdy neprobere. Krutému scénáři nasvědčuje i fakt, že při podobných zraněních je pacient z kómatu probuzen do čtrnácti dnů...

Čtyřiačtyřicetiletý Němec leží na lůžku od 29. prosince. Zranil se při nehodě na lyžích, kdy vyjel ze sjezdovky na neupravenou část trati a hlavou narazil do kamene. Vyšetřovatelé uvedli, že Schumacher nejel rychle. Údajně chtěl dokonce pomoci dceři kamaráda.

"Kóma může trvat klidně až do konce života," řekl chirurg z kliniky v Oldenburgu. A deník Daily Mail přidává vyjádření profesora Gereona Finka. "Schumacher je na tom hůře, než se předpokládalo. Jeho stav se navíc ještě zhorší."Lukáš Šonský

Autor

Lukáš Šonskýlukas.sonsky@lidovky.czČlánky


Najdete na Lidovky.cz