Schick rozhodl o výhře AS Řím v sérii A. Gól vstřelil teprve potřetí v sezoně

23:00
řím - Reprezentační útočník Patrik Schick rozhodl gólovou hlavičkou dohrávku 27. kola italské ligy, v níž domácí fotbalisté AS Řím porazili 2:1 Empoli. Mezi střelce se Schick v Serii A zapsal potřetí v sezoně a poprvé od 26. prosince.

Patrik Schick se postaral o výhru AS Řím. foto: Reprofoto

Schick poprvé po únorovém zranění nastoupil v základní sestavě a zařídil poločasové vedení 2:1.

Domácí nejprve už v úvodní čtvrthodině nešťastnou vlastní brankou ztratili brzký náskok, o který se postaral devátým gólem v sezoně nejlepší týmový střelec El Shaarawy.

Schick si pak ve 33. minutě naskočil na Florenziho centr z volného přímého kopu a hlavou nasměroval favorita k vítězství.

O výhru už neúspěšní osmifinalisté Ligy mistrů nepřišli ani v oslabení po Florenziho vyloučení deset minut před koncem. V 88. minutě sice inkasovali, rozhodčí ale po konzultaci s videem gól kvůli předchozí hře rukou odvolal.

Římský celek se po čtvrtém vítězství z posledních pěti zápasů vrátil na páté místo tabulky, na němž má tříbodovou ztrátu na Inter Milán. Empoli se drží jen o bod nad sestupovým pásmem.