Varování pro Plzeň: Schalke zdolalo Wolfsburg 4:0

18:38
GELSENKIRCHEN - Fotbalisté Schalke 04 si zvýšili sebevědomí před čtvrteční odvetou Evropské ligy s Plzní a v 22. kole německé ligy doma s přehledem porazili Wolfsburg 4:0. "Vlci" s reprezentantem Petrem Jiráčkem v záloze znovu potvrdili pozici nejhoršího venkovního celku, mimo svůj stadion prohráli podeváté z jedenácti utkání v sezoně. Jejich trenér Felix Magath zažil nepovedený návrat na hřiště týmu, v němž působil v letech 2009-2011.

Hráči Schalke oslavují branku foto: Reuters

Schalke za hladkou výhru zaplatilo ztrátou brankáře Unnerstalla, kterého s podezřením na zlomeninu klíční kosti o poločase vystřídal Hildebrand a připsal si premiérový bundesligový start za tým z Gelsenkirchenu.

Domácí kouč Huub Stevens udělal od čtvrtečního zápasu s českým mistrem v základní sestavě několik změn. Obránce Höwedese a záložníka Obasiho, kteří nemohli hrát kvůli kartám, nahradili Učida a Farfán. Pozici stopera zaujal Metzelder místo Matipa a ten v záloze nastoupil místo Jonese.

Jednašedesát tisíc fanoušků ve Veltins Aréně vidělo první branku už v desáté minutě. Farfánův rohový kop prodloužil hlavou Matip a neobsazený Raúl neměl problém zakončit do prázdné branky.

Huntelaar neproměnil penaltu

Už za pět minut zvýšil po Fuchsově přihrávce kanonýr Huntelaar. Střelec vyrovnávacího gólu z Plzně mohl přidat v 36. minutě další zásah, ale z penalty gólmana Benaglia nepřekonal.

"Horníci" dominovali i po změně stran a v 49. minutě zvýšil na rozdíl tří branek Matip. Kamerunský obránce se po závaru prosadil pohotovou patičkou. V 72. minutě uzavřel skóre přesnou hlavičkou znovu Huntelaar a osmnáctou brankou se dotáhl na nejlepšího bundesligového střelce Gómeze z Bayernu Mnichov. Vítězný tým zůstává v neúplné tabulce čtvrtý, Wolfsburg se udržel na osmé příčce.