Šátral i Veselý otočili pětisetové duely, Strýcová na US Open končí v 1. kole

7:40
NEW YORK/PRAHA - Jan Šátral prožil povedený grandslamový debut. V prvním kole US Open porazil Američana Mackenzieho McDonalda 3:2 na sety. Jiří Veselý vyhrál nad Saketem Mynenim z Indie rovněž 3:2 na sety, Barbora Strýcová však podlehla Rumunce Monice Niculescuové 1:2 na sety.

Barbora Strýcová na US Open 2016. foto: ČTK/AP

US Open ŽIVĚ: Kvitová jde do 2. kola, velký obrat předvedl i nováček Šátral

Šátral porazil McDonalda za tři hodiny a devět minut 4:6, 3:6, 6:3, 6:2 a 6:2, přestože prohrával už 0:2 na sety.

V dalším kole si šestadvacetiletý rodák z Mělníka zahraje s desátým nasazeným Francouzem Gaëlem Monfilsem.

Šátral, který úspěšně prošel kvalifikací, byl favoritem, jelikož figuruje v žebříčku na 226. místě, zatímco jednadvacetiletému Američanovi patří až 406. pozice v pořadí ATP.

Domácí hráč, jenž dostal volnou kartu, však v úvodu působil klidnějším dojmem a český debutant zbytečně kazil.

Jan Šátral

Obrat nastal v polovině třetího setu, kdy Šátral za stavu 3:2 sebral soupeři podání. Začal více držet míč ve hře a nechal McDonalda kazit.

Český hráč měl poté pevnější nervy i při svém prvním velkém pátém setu v kariéře. Američana dvakrát brejknul a proměnil hned úvodní mečbol.

Strýcová prohrála s Niculescuovou za zhruba dvě a půl hodiny 3:6, 7:6 (7:3) a 1:6. Veselý porazil Mineniho po téměř čtyřhodinová bitvě 7:6 (7:5), 4:6, 2:6, 6:2 a 7:5.