Satoranský slaví výhru v Bostonu. Reprízu finále zvládl Golden State

9:00
boston - Vánoční repríza letošní finálové série v basketbalové NBA přinesla domácí vítězství obhájců titulu Golden State nad Clevelandem 99:92. Vyhecovaný souboj mezi Bostonem a Washingtonem přinesl výhru 111:103 hostům z hlavního města USA.

Washington slaví cennou výhru na palubovce Bostonu. foto: Reuters

Hosty sráželo nepřesné zakončení, z pole proměnili méně než třetinu pokusů, přesto bodovali do posledních okamžiků.

Protože až souboj muž proti muži mezi hostujícím LeBronem Jamesem a domácím Kevinem Durantem 24 sekund před koncem přinesl rozuzlení sledovaného zápasu.

Najíždějící James byl za stavu 92:95 několikrát atakován Durantem, faul se však nepískal a Warriors už mohli vítězství pohlídat přesnými trestnými hody.

Cavaliers patřil pouze úvod utkání, od druhé čtvrtiny se přestali prosazovat a Warriors si mohli udržovat mírné vedení. Hosty držel ve hře hlavně Kevin Love s 31 body (šest trojek) a sezonní maximem 18 doskoků.

James přidal 20 bodů, šest doskoků, šest asistencí, ale i sedm ztrát. Jae Crowder se dostal na 15 bodů a Dwyane Wade stihl 13 bodů.

Nejlepším střelcem domácích byl Kevin Durant s 25 body, přidal sedm doskoků a pět bloků, Klay Thompson zaznamenal 24 bodů a sedm doskoků.

Draymond Green má svůj první triple-double v této sezoně a 20. v kariéře, zvládl 12 bodů, 12 doskoků a 11 asistencí - a jako již tradičně trefoval v závěru důležité střely.

Warriors získali cennou výhru i bez jedné z hvězd Stephena Curryho (absentuje kvůli potížím s kotníkem).

Kromě Clevelandu padl i Boston, a tak jde do čela Východní konference Toronto.

Celtics ve vůbec prvním domácím vánočním zápase v dějinách klubu nestačili na Washington 103:111. Jako klíčová se ukázala bodová série, ve které hostující celek otočil z 90:95 na 102:95.

Bradley Beal velel k výhře 25 body a osmi doskoky, John Wall 21 body a 14 asistencemi - a oba byli hodně vidět v rozhodujících momentech.

Otto Porter přidal 20 bodů, Kelly Oubre 16 bodů, Markieff Morris 14 bodů a sedm doskoků a Marcin Gortat 11 bodů plus 10 doskoků.

Tomáš Satoranský ve vítězném týmu nastoupil na devět minut, připsal si dva body a jednu asistenci. Mrzet ho mohou hlavně dva neproměněné trestné hody.

Také Boston měl šest dvouciferných střelců - šéfovali jim Kyrie Irving a Jayson Tatum s 20 body a Terry Rozier s 16 body.

Marcus Morris zvládl jen dva body, a tak souboj s dvojčetem Markieffem prohrál na celé čáře - bylo to poprvé, co se ve vánočním zápase NBA proti sobě postavili blíženci.

Vánoční program NBA otevřelo střetnutí mezi New Yorkema Philadelphií. K lítosti svátečně naladěné Madison Square Garden si výhru 105:98 odvážejí hosté.

Knicks nestačil ani výjimečný výkon Enese Kantera. Turecký pivot nastřádal 31 bodů a osobní rekord 22 doskoků, z toho 11 útočných, a držel domácí v utkání.

Kristaps Porzingis přidal 22 bodů (ale trefil jen šest z 19 střel), sedm doskoků a pět bloků, Courtney Lee zaznamenal 20 bodů a Michael Beasley 10 bodů.

V dresu Sixers byli nejvíce vidět Joel Embiid s 25 body, 16 doskoky a třemi bloky a J. J. Redick s 24 body. T. J. McConnell je doplnil 15 body.

Ben Simmons zvládl „jen“ osm bodů a osm doskoků, avšak minutu před koncem přispěchal s klíčovou smečí na 103:95.

Domácí následně korigovali trojkou Courtneyho Leeho, souběžně faulovaný Porzingis však potvrdil střelecké trápení, když neproměnil trestný hod a hosté si už výhru pohlídali.

Minnesota urvala výhru 121:104 na palubovce LA Lakers až ve čtvrté čtvrtině, kterou získala 38:24.

Taj Gibson velel 23 body a devíti doskoky, Jimmy Butler zvládl 23 bodů a osm asistencí a Karl-Anthony Towns nastřádal 21 bodů a 10 doskoků. Střelcem zápasu byl domácí Kyle Kuzma s 31 body.

Po třetí porážce za sebou přenechal Houston vedoucí postavení v Západní konferenci i v celé soutěži Golden State. Rockets tentokrát padli v Oklahoma City 107:112.

Russell Westbrook táhl Thunder 31 body, 11 asistencemi a šesti doskoky, Paul George připojil 24 a Carmelo Anthony 20 bodů.

Prvním střelcem poražených Rockets se stal James Harden s 29 body, přidal 14 asistencí a osm doskoků. Po 20 bodech zapsali Eric Gordon a Trevor Ariza. Scházel však příspěvek zraněného Chrise Paula.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...