Satoranský slaví výhru v Bostonu. Reprízu finále zvládl Golden State

9:00
boston - Vánoční repríza letošní finálové série v basketbalové NBA přinesla domácí vítězství obhájců titulu Golden State nad Clevelandem 99:92. Vyhecovaný souboj mezi Bostonem a Washingtonem přinesl výhru 111:103 hostům z hlavního města USA.

Washington slaví cennou výhru na palubovce Bostonu. foto: Reuters

Hosty sráželo nepřesné zakončení, z pole proměnili méně než třetinu pokusů, přesto bodovali do posledních okamžiků.

Protože až souboj muž proti muži mezi hostujícím LeBronem Jamesem a domácím Kevinem Durantem 24 sekund před koncem přinesl rozuzlení sledovaného zápasu.

Najíždějící James byl za stavu 92:95 několikrát atakován Durantem, faul se však nepískal a Warriors už mohli vítězství pohlídat přesnými trestnými hody.

Cavaliers patřil pouze úvod utkání, od druhé čtvrtiny se přestali prosazovat a Warriors si mohli udržovat mírné vedení. Hosty držel ve hře hlavně Kevin Love s 31 body (šest trojek) a sezonní maximem 18 doskoků.

James přidal 20 bodů, šest doskoků, šest asistencí, ale i sedm ztrát. Jae Crowder se dostal na 15 bodů a Dwyane Wade stihl 13 bodů.

Nejlepším střelcem domácích byl Kevin Durant s 25 body, přidal sedm doskoků a pět bloků, Klay Thompson zaznamenal 24 bodů a sedm doskoků.

Draymond Green má svůj první triple-double v této sezoně a 20. v kariéře, zvládl 12 bodů, 12 doskoků a 11 asistencí - a jako již tradičně trefoval v závěru důležité střely.

Warriors získali cennou výhru i bez jedné z hvězd Stephena Curryho (absentuje kvůli potížím s kotníkem).

Kromě Clevelandu padl i Boston, a tak jde do čela Východní konference Toronto.

Celtics ve vůbec prvním domácím vánočním zápase v dějinách klubu nestačili na Washington 103:111. Jako klíčová se ukázala bodová série, ve které hostující celek otočil z 90:95 na 102:95.

Bradley Beal velel k výhře 25 body a osmi doskoky, John Wall 21 body a 14 asistencemi - a oba byli hodně vidět v rozhodujících momentech.

Otto Porter přidal 20 bodů, Kelly Oubre 16 bodů, Markieff Morris 14 bodů a sedm doskoků a Marcin Gortat 11 bodů plus 10 doskoků.

Tomáš Satoranský ve vítězném týmu nastoupil na devět minut, připsal si dva body a jednu asistenci. Mrzet ho mohou hlavně dva neproměněné trestné hody.

Také Boston měl šest dvouciferných střelců - šéfovali jim Kyrie Irving a Jayson Tatum s 20 body a Terry Rozier s 16 body.

Marcus Morris zvládl jen dva body, a tak souboj s dvojčetem Markieffem prohrál na celé čáře - bylo to poprvé, co se ve vánočním zápase NBA proti sobě postavili blíženci.

Vánoční program NBA otevřelo střetnutí mezi New Yorkema Philadelphií. K lítosti svátečně naladěné Madison Square Garden si výhru 105:98 odvážejí hosté.

Knicks nestačil ani výjimečný výkon Enese Kantera. Turecký pivot nastřádal 31 bodů a osobní rekord 22 doskoků, z toho 11 útočných, a držel domácí v utkání.

Kristaps Porzingis přidal 22 bodů (ale trefil jen šest z 19 střel), sedm doskoků a pět bloků, Courtney Lee zaznamenal 20 bodů a Michael Beasley 10 bodů.

V dresu Sixers byli nejvíce vidět Joel Embiid s 25 body, 16 doskoky a třemi bloky a J. J. Redick s 24 body. T. J. McConnell je doplnil 15 body.

Ben Simmons zvládl „jen“ osm bodů a osm doskoků, avšak minutu před koncem přispěchal s klíčovou smečí na 103:95.

Domácí následně korigovali trojkou Courtneyho Leeho, souběžně faulovaný Porzingis však potvrdil střelecké trápení, když neproměnil trestný hod a hosté si už výhru pohlídali.

Minnesota urvala výhru 121:104 na palubovce LA Lakers až ve čtvrté čtvrtině, kterou získala 38:24.

Taj Gibson velel 23 body a devíti doskoky, Jimmy Butler zvládl 23 bodů a osm asistencí a Karl-Anthony Towns nastřádal 21 bodů a 10 doskoků. Střelcem zápasu byl domácí Kyle Kuzma s 31 body.

Po třetí porážce za sebou přenechal Houston vedoucí postavení v Západní konferenci i v celé soutěži Golden State. Rockets tentokrát padli v Oklahoma City 107:112.

Russell Westbrook táhl Thunder 31 body, 11 asistencemi a šesti doskoky, Paul George připojil 24 a Carmelo Anthony 20 bodů.

Prvním střelcem poražených Rockets se stal James Harden s 29 body, přidal 14 asistencí a osm doskoků. Po 20 bodech zapsali Eric Gordon a Trevor Ariza. Scházel však příspěvek zraněného Chrise Paula.