Satoranský si připsal 17 bodů, Washington porazil hvězdný Cleveland

5:01
Cleveland - Basketbalisté Washingtonu v NBA zvítězili na hřišti úřadujícího vicemistra Clevelandu 110:103. K třetí výhře za sebou výraznou měrou přispěl i český rozehrávač Tomáš Satoranský, který nasbíral 17 bodů, čtyři doskoky a osm asistencí a byl druhým nejlepším hráčem týmu. Lepší byl jen Bradley Beal s 18 body a devíti asistencemi.

Tomáš Satoranský přihlíží, jak hvězdný Lebron James smečuje foto: ČTK

Wizards mají nyní v tabulce Východní konference na třetí Cleveland ztrátu už jen jediné porážky, oba celky mají 34 výher. Navíc jsou spolu s mistrovským Golden State jediným týmem v této sezoně, který dokázal porazit Cleveland, Boston, Toronto a Houston.

Washington prohrál oba dosavadní vzájemné souboje v ročníku a pět z posledních šesti duelů s Clevelandem. A i tentokrát se podle úvodu zdálo, že bude mít potíže, když v první čtvrtině prohrával o 11 bodů. Ve druhé čtvrtině však zavelel Satoranský a tým pod jeho taktovkou předvedl rychlý obrat.

Hvězdný LeBron zaznamenal 32 bodů

Kolektivně hrající Wizards si pak po většinu utkání udržovali mírný náskok, který čtyři minuty před koncem narostl až na 11 bodů. Pak se sice snažila s výsledkem něco udělat domácí hvězda LeBron James, který zaznamenal 32 bodů, devět doskoků a osm asistencí. Osmnáct vteřin před koncem však minul dvě šestky, které mohly udržet Cleveland ve hře, zatímco Satoranský na druhé straně trestné hody proměnil a definitivně rozhodl.

Český reprezentant byl s 31 odehranými minutami třetím nejvytíženějším hráčem týmu. Proměnil šest ze sedmi střeleckých pokusů včetně dvou těžkých s faulem. Sudí mu navíc sporně neuznali trojku kvůli předchozímu faulu na jiného hráče Wizards. Beal na podobný bodový zápis potřeboval o 12 střel více.