Satoranský se konečně dočkal výhry. Čtyřmi body pomohl k výhře nad Atlantou

12:15
PRAHA - Tomáš Satoranský už ví, jaké to je vyhrát v zápase NBA. Český basketbalista pomohl Washingtonu k domácímu úspěchu nad Atlantou 95:92, když byl nejvytíženějším náhradníkem týmu.

Tomáš Satoranský se konečně dočkal výhry ve Washingtonu. foto: ČTK/AP

Reprezentační rozehrávač ve čtvrtém duelu sezony dostal od trenéra Scotta Brookse šanci na 21 a půl minuty, během kterých stihl čtyři body, tři doskoky a jednu asistenci. Také však ztratil tři míče a na první trojku stále čeká, i když se o ni proti Hawks pokusil třikrát.

Satoranský v první čtvrtině vystřídal Johna Walla a záhy se zapsal mezi střelce. Na hřišti zůstal až do poloviny druhé části a hrál i na křídle. Ve druhé půli pak opět odehrál na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny více než desetiminutový úsek.

Podruhé se Satoranský trefil po náběhu ke koši ve chvíli, kdy už Wizards končil časový limit na útok.

Lavička Washingtonu si v utkání připsala pouze osm bodů, vedle Satoranského zachraňoval čest náhradníků rovněž čtyřbodový Marcus Thornton. Hlavní role měli hráči základní pětky.

Bradley Beal pomohl k výhře Wizards 28 body, John Wall nastřádal 21 bodů, 10 doskoků a šest asistencí, Markieff Morris pomohl 15 body a polský pivot Marcin Gortat zaznamenal 12 bodů a 15 doskoků.

Washington si první výhru málem nechal utéct, ale Kyle Korver čtyři sekundy před koncem zpoza trojkového oblouku nedokázal vyrovnat.

Washington - Atlanta 95:92 (za domácí Satoranský 4 body, 3 doskoky, 1 asistence)

Utah - San Antonio 86:100

Hostující celek bodové táhli německý rozehrávač Dennis Schröder a pivot Dwight Howard, oba si připsali 20 bodů. Howard přidal i 12 doskoků.

V dresu Atlanty rovněž nastoupil Malcolm Delaney, s nímž Satoranský loni sváděl souboje v Eurolize. Bývalý tahoun Kubaně zaznamenal osm bodů a tři asistence.

Rekordní série trojkového mága Stephena Curryho se po bezmála dvou letech zastavila v Los Angeles, kde Golden State Warriors prohráli s Lakers 97:117.

Curry předtím dal alespoň jednu trojku ve 157 zápasech základní části za sebou, spolu s play-off dokonce ve 196, což je v NBA rovněž rekordní výkon. V pátek mu ale z deseti střel z dálky nevyšla ani jedna, což se mu stalo naposledy 11. listopadu 2014.

Ve skvělých výkonech pokračoval DeMar DeRozan, který 34 body dovedl Toronto k výhře nad Miami 96:87. DeRozan popáté v řadě překonal třicetibodovou hranici, což se v prvních pěti zápasech sezony naposledy povedlo Michaelu Jordanovi před 30 lety.

Povedený návrat na „místo činu“ prožili Derrick Rose a Joakim Noah, kteří se poprvé od letního přestupu do New Yorku představili na palubovce Chicaga.

Bývalý nejužitečnější hráč ligy Rose mohl mít radost z vítězství Knicks 117:104, k němuž přispěl 15 body a 11 asistencemi. Utkání vyšlo i Joakimu Noahovi, jenž si připsal 16 bodů a devět doskoků. Domácí vedl s 35 body Dwyane Wade.

Derrick Rose (vlevo) a Joakim Noah se radují, svůj nový tým New York dovedli k výhře nad bývalým zaměstnavatelem Chicagem.

Blízko první výhře v sezoně byli New Orleans Pelicans, jenže v poslední sekundě neubránili Devina Bookera, který přesnou střelou poslal utkání do prodloužení.

V něm se Pelicans povedlo osm sekund před koncem dostat do vedení, Phoenix si však vzal oddechový čas a po koši T. J. Warrena vybojoval vítězství 112:111. Hrdina čtvrté čtvrtiny Booker si zlepšil osobní rekord na 38 bodů.

Premiérové výhry se nedočkali ani Dallas Mavericks, kteří podlehli Portlandu 95:105. Hosty táhl Damian Lillard s 42 body. Mavericks prohráli úvodních pět utkání v sezoně poprvé v historii, navíc přišli o zraněného Dirka Nowitzkého.