Satoranský s Washingtonem prohrál i třetí zápas. Hrál takřka deset minut

8:38
WASHINGTON - Basketbalisté Washingtonu s Tomášem Satoranským prohráli i třetí zápas v nové sezoně NBA. Při premiéře před domácími fanoušky promarnili dvanáctibodový náskok z úvodní čtvrtiny a Torontu podlehli 103:113. Český rozehrávač odehrál v týmu Wizards takřka deset minut a připsal si dva body, dva doskoky a dvě asistence, navíc byl jediným domácím hráčem, který skončil kladně v hodnocení plus/minus.

Tomáš Satoranský v dresu Washingtonu Wizards (v bílém) foto: ČTK/AP

Čtvrtý Čech v NBA vystřídal dvě a půl minuty před koncem třetí čtvrtiny Johna Walla a zůstal na hřišti ve čtvrté čtvrtině i po jeho návratu. Právě po Wallově asistenci Satoranský skóroval. Odchovanec USK Praha šel ze hřiště čtyři a půl minuty před koncem poslední části, když Wizards prohrávali o šest bodů.

Na výhru ale basketbalisté Washingtonu nedosáhli, nedokázali totiž ubránit DeMara DeRozana, který je sestřelil 40 body. Kyle Lowry za hosty přidal 18 bodů. Wizards vedl s 33 body a 11 asistencemi Wall, jenž si však připsal i devět ztrát. Druhým nejlepším střelcem Washingtonu byl Otto Porter Jr. s 23 body a 13 doskoky.

První prohry v sezoně si připsaly dosud stoprocentní celky Atlanty, Chicaga a Los Angeles Clippers. Na hřišti Atlanty překvapivě zvítězili Los Angeles Lakers 123:116. Hawks vedli v poločase o devět bodů, ale ve druhé půli selhali v obraně. Lakers k druhé výhře v sezoně dovedl Lou Williams, který v poslední čtvrtině nastřílel šestnáct ze svých 18 bodů. D’Angelo Russell přidal 23 bodů a osm asistencí. Domácím nestačilo 31 bodů a 11 doskoků Dwighta Howarda, ani 26 bodů Tima Hardawaye Jr.

Neporazitelnost udrželi hráči Oklahoma City, kteří zvítězili na hřišti Los Angeles Clippers 85:83. Russell Westbrook přitom podal rozporuplný výkon, když k 35 bodům přidal i deset ztrát. Clippers se však střelecky trápili a nezachránil je ani Chris Paul s 15 body, 11 doskoky, devíti asistencemi a šesti zisky.

Memphis už podruhé v sezoně dokázal zvítězit po prodloužení, když udolal New Orleans 89:83. Grizzlies utkání zvládli i bez Marca Gasola. S 21 body je vedl JaMychal Green, o bod méně nastřílel Mike Conley. Hosty táhl náhradník Lance Stephenson s 21 body, přičemž celá základní pětka Pelicans dala v součtu jen 19 bodů.

Prodlužovalo se i ve Phoenixu, kde domácí Suns porazili Portland 118:115. Hrdinou byl Eric Bledsoe, který trefil rozhodující trojku zároveň se závěrečnou sirénou.

Utah - Dallas 97:81,
Washington - Toronto 103:113 (za domácí Satoranský 2 body, 2 doskoky a 2 asistence)