Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto

9:13
San Antonio / Praha - Ani druhý nejlepší střelecký výkon Tomáše Satoranského v NBA nepomohl basketbalistům Washingtonu odvrátit prohru 119:132 na hřišti San Antonia. Český rozehrávač nastřílel 21 bodů, přičemž více dal jen před rokem Chicagu, a to 25 bodů, což je český rekord. K tomu přidal i devět doskoků a osm asistencí a jen těsně mu unikl druhý triple double kariéry.

Tomáš Satoranský (vpravo) se snaží bránit Paula Gasola. foto: ČTK/AP

Satoranský pokořil dvacetibodovou hranici počtvrté za tři sezony v NBA a podruhé za poslední tři zápasy. Proměnil osm z třinácti střel, z toho dva ze čtyř pokusů za tři body. K tomu přidal tři trestné hody. Dařily se mu zejména nájezdy do koše.

Také jako jediný hráč ze základní pětky měl kladná čísla při hodnocení daných a obdržených bodů při pobytu na hřišti. Hlavní hvězda týmu Bradley Beal, který odehrál jen o dvě minuty více, skončil v minusu 29 bodů. Při prvním Satoranského odchodu na lavičku totiž San Antonio předvedlo šňůru 18:4. Pak se sice Wizards i díky českému reprezentantovi vrátili do hry a chvíli vedli, ale Spurs ve třetí čtvrtině opět získali dvouciferné vedení a to už udrželi.

Spolu s Bealem byl odchovanec USK Praha nejlepším střelcem týmu. San Antonio, jemuž chyběl hvězdný křídelník DeMar DeRozan, táhl s 30 body LaMarcus Aldridge. Lotyš Davis Bertans zaznamenal stejně jako Satoranský nejlepší střelecký výkon sezony 21 bodů.

„Ve druhé půli zlepšili obranu a dostali se do rytmu. My měli potíže zastavit Aldridge. Je pak těžké, když se soupeř rozstřílí a nám se naopak v útoku nedaří jako v první půli. Třetí čtvrtina tak rozhodla,“ zhodnotil zápas Satoranský pro zámořská média.