Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Satoranský překonal Welschův rekord v NBA a stal se nejlepším střelcem zápasu

4:33
Basketbalista Tomáš Satoranský z Washingtonu nastřílel v NBA v utkání s Chicagem 25 bodů a překonal nejlepší český výkon v soutěži, který dosud držel Jiří Welsch. Ten v roce 2004 dal v dresu Golden State 24 bodů. Wizards v Chicagu zvítězili 101:90, Satoranský byl nejlepším střelcem zápasu.

Basketbalista Tomáš Satoranský z Washingtonu nastřílel v NBA v utkání s Chicagem 25 bodů a překonal české maximum, které s 24 body držel Jiří Welsch. foto: ČTK

Šestadvacetiletý český rozehrávač nastoupil při absenci zraněné washingtonské hvězdy Johna Walla opět v základní sestavě a na hrací ploše strávil 36 minut. Proměnil pět ze šesti dvoubodových střel a navlas stejnou bilanci měl i při trojkových pokusech. Tři míče doskočil a na šest košů přihrál.

Krátce po překonání Welschova rekordu však musel hřiště s krvavým zraněním a podezřením na otřes mozku opustit. Tři minuty před koncem ho při pokusu o smeč fauloval Bobby Portis, Satoranský nekontrolovaně spadl na zem a udeřil se do hlavy. Po krátkém ošetření na palubovce odešel v doprovodu lékaře předčasně do šatny. Portis byl za zákrok vyloučen.

Satoranský ohrožoval rekord už na začátku února, kdy dal 19 bodů Orlandu. Tentokrát svůj nejlepší výkon ještě vylepšil, když měl už vynikající vstup do zápasu. Dal 11 z úvodních 19 bodů Wizards a zařídil vedení o 12 bodů.

Za celý duel neproměnil jen dva střelecké pokusy a pěti trojkami rovněž vytvořil český rekord. Zcela tak zastínil hlavní hvězdu týmu Bradleyho Beala, který tentokrát dal jen sedm bodů.

Krátce po své trojce na 100:90 však Satoranský musel kvůli zranění střídat a Washington dohrával bez klasického rozehrávače. Už v první půli totiž z utkání odstoupil také Tim Frazier a se zlomeným nosem bude muset zřejmě na operaci.

Ještě více tak nejspíš zesílí snaha vedení Washingtonu přivést do týmu dalšího rozehrávače. Spekuluje se o možném příchodu bývalého nejužitečnějšího hráče soutěže Derricka Rose, kterého po přestupu z Clevelandu nechtěl Utah a udělal z něj volného hráče. Další možností je Ramon Sessions.