NBA: Satoranský dal jen dva body a Washington popáté v sezoně prohrál

7:36
WASHINGTON - Basketbalisté Washingtonu prohráli na své palubovce s Houstonem 106:114 a připsali si pátou porážku ze šesti zápasů v nové sezoně NBA. Tomáš Satoranský odehrál za domácí tým třináct minut a 19 sekund, během nichž si připsal dva body, dvě asistence, jeden doskok a jeden získaný míč.

Tomáš Satoranský v dresu Washington Wizards. foto: ČTK

Český reprezentant šel do hry už v první čtvrtině jako první náhradník Wizards. Ti ve druhé části vedli 41:34, jenž pak přišla šestnáctibodová šňůra Houstonu. V tu chvíli Satoranský na hřišti nebyl. Jeho jediný střelecký úspěch ze čtyř pokusů z pole přišel v úvodu poslední části, kdy se prosadil střelou z odskoku a snížil na 87:89. Hřiště definitivně opustil sedm a půl minuty před koncem při vedení Wizards o dva body. Závěr utkání jim však nevyšel a podruhé za sebou prohráli.

Nejlepším střelcem Washingtonu byl s 21 body John Wall, který přidal i osm asistencí a stal se nejlepším nahrávačem v klubové historii. Wall během sedmi sezon nasbíral už 3827 finálních přihrávek a předčil Wese Unselda.

Stín na Wallův rekord vrhla situace z koncovky zápasu. Hvězdný rozehrávač se 33 sekund před koncem dostal do lehkého kontaktu s rozhodčím, za což dostal druhou technickou chybu a byl vyloučen. Situace byla sporná, rozhodčí byl totiž zády k Wallovi a těsně před ním roztáhl ruce na znamení oddechového času.

Po dvaceti bodech za Wizards nastříleli Otto Porter Jr. a Bradley Beal. Rockets vedl James Harden s 32 body a 15 asistencemi, nasbíral však také osm ztrát. Hostům se dařilo střelecky hlavně z dálky, trefili sedmnáct trojek.

Rekordní večer prožil Stephen Curry, který Golden State pomohl k vítězství 116:106 nad New Orleans třinácti úspěšnými trojkami. Vlastní rekord NBA překonal o jednu trefu a vynahradil si zklamání z předchozího duelu.

Dvojnásobný nejužitečnější hráč ligy totiž v pátek proti Los Angeles netrefil ani jednu z deset trojek a po 157 zápasech skončila jeho rekordní série, v níž dal vždy alespoň jednu střelu z dálky na zápas. Proti Hornets tentokrát osmadvacetiletý rozehrávač minul jen čtyři trojkové pokusy a celkem nasbíral 46 bodů.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...