Satoranského Washington prohrál další zápas. Český reprezentant hrál 85 sekund

8:41
WASHINGTON - Basketbalisté Washingtonu prohráli i druhé utkání nové sezony NBA. Memphisu podlehli na jeho palubovce 103:112 po prodloužení. Český reprezentant Tomáš Satoranský se při svém druhém startu v soutěži dostal do hry v dresu hostů jen na posledních 85 sekund za rozhodnutého stavu a do statistik už se nezapsal.

Tomáš Satoranský v dresu Washingtonu Wizards (v modrém). foto: ČTK/AP

Čtyři minuty před koncem čtvrté čtvrtiny měli Wizards osmibodový náskok. Jenže pak po nesportovním faulu kapitána Johna Walla se soupeř dotáhl na tříbodový rozdíl a na dostřel se držel až do konce závěrečné dvanáctiminutovky. Zápas poslal 15 sekund před sirénou do prodloužení trojkou Marc Gasol. Wallův následný pokus obroučkou nepropadl.

„Myslel jsem, že máme šanci ještě vyhrát,“ řekl k poslední střele kouč hostů Scott Brooks. „Pochvalu zaslouží zejména bránící Mike Conley, který sice šel s Wallem do kontaktu, ale musím uznat, že na faul to nebylo,“ dodal.

V prodloužení předvedli domácí šňůru 10:0 a umožnili čtvrtému Čechovi v NBA posbírat alespoň desítky zápasových sekund. Satoranský tak byl na palubovce u jediných bodů svého týmu v nastaveném čase. „Nechali jsme si to proklouznout mezi prsty,“ přiznal hráč Washingtonu Bradley Beal.

Double double si připsali dva Satoranského spoluhráči. Wall za 22 bodů a 14 asistencí, polský pivot Marcin Gortat přidal k 14 bodům 12 doskoků. Domácí střelecky táhlo trio Mike Conley, Marc Gasol a Zach Randolph, které dohromady nastřílelo 66 bodů. Nejvíce z nich - 24 - měl na svědomí rozehrávač Conley, který i jedenáctkrát asistoval.

První domácí zápas sehraje Washington v noci na čtvrtek, kdy přivítá Toronto.

Výhru Golden State 106:100 ve Phoenixu zařídili Stephen Curry a Kevin Durant, kteří dohromady nastříleli 65 bodů. Russell Westbrook si v dresu Oklahomy připsal už 39. triple double kariéry a druhý v této sezoně. K výhře 113:96 nad Los Angeles Lakers přispěl 33 body, 12 doskoky a 16 asistencemi.

Čtvrtou výhru v sezoně už má San Antonio. Spurs zvítězili v Miami 106:99, Kawhi Leonard nastřílel 16 ze svých 27 bodů v poslední části. To porážku Dallasu v Houstonu 92:93 zařídil proměněným trestným hodem 0,1 sekundy před koncem utkání James Harden. Pivot Detroitu Andre Drummond se pod výhrou 98:83 nad Millwaukee podepsal 20 body a 23 doskočenými míči.