Strachová pokazila druhé kolo ve Flachau a spadla z pódia na deváté místo

21:39
FLACHAU/PRAHA - Po prvním kole, v němž dojela třetí, si vytýkala: "Bylo tam pár chybiček, které zkusím ve druhém kole neudělat." Šárka Strachová však svůj plán v nočním slalomu Světového poháru ve Flachau nenaplnila - šestnáctý nejlepší čas ve druhé jízdě totiž 29letou sjezdařku odsunul z pódiových příček na 9. místo. Závod vyhrála Švédka Frida Hansdotterová.

Šárka Strachová při slalomu. foto: ČTK/AP

Strachová mířila do Rakouska s plány napravit svůj výsledek z předchozího slalomu v Záhřebu, kde po chybě ve druhém kole závod nedokončila. Znovu, jako ve dvou předchozích startech, držela v poločase třetí pozici, ale na rozdíl od Kühtai, kde se dokázala ještě o příčku posunout, jí sen o stupních vítězů nevyšel.

Deset lyžařek se po prvním kole vešlo do jediné sekundy, za zády Češky se v rozmezí dvou desetin se jich tlačilo pět. A rozbitá a měkká trať, na kterou Strachová vyrážela jako třetí od konce, si vybrala svou daň.

Slovenská lyžařka Veronika Velez-Zuzulová.
Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová.
Švédská lyžařka Charlotta Saefvenbergová.
Šárka Strachová při slalomu.

Od prvního mezičasu nabírala ztrátu, na druhém už byl odstup od průběžně vedoucí Američanky Shiffrinové bezmála sekunda. Za cílem, když koukla na světelnou tabuli, mohla jen rozhodit rukama. Nebyla jsem to já, jako by říkala.

Strachová nakonec za vítěznou Švédkou zaostala o 1,77 sekundy, ale popáté ze šesti závodů této sezony se umístila v elitní desítce.

Švédka potvrdila pozici nejlepší slalomářky

Hansdotterová, průběžně nejlepší slalomářka ve Světovém poháru, která závodu vládla už po prvním kole, v tom druhém ještě zrychlila a Slovinku Tinu Mazeovou, suverénní vládkyni celkového hodnocení seriálu, porazila o 61 setin. „Úžasná zábava tady ve Flachau závodit,“ libovala si 29letá Švédka.

Třetí pozici obsadila Američanka Mikaela Shiffrinová, olympijská vítězka ze Soči a úřadující mistryně světa, která přitom byla v prvním kole až osmá.

Další české reprezentantky zůstaly daleko za postupující třicítkou. Martina Dubovská skončila na 51. místě se ztrátou 3,69 vteřiny na vítězku prvního kola a Michaela Smutná dojela na 58. místě (-5,08). První jízdu dokončilo 59 lyžařek ze 70 startujících.

Teď už se všechny slalomářky budou upínat k jedinému datu a místu - 14. února, sjezdovka Raptor. Tam se budou letos rozdělovat medaile z mistrovství světa.

SP ve sjezdovém lyžování ve Flachau (Rakousko):

Ženy - slalom: 1. Hansdotterová (Švéd.) 1:49,50 (55,40+54,19), 2. Mazeová (Slovin.) -0,61 (55,63+54,57), 3. Shiffrinová (USA) -0,63 (56,08+54,14), 4. Holdenerová (Švýc.) -0,67 (56,04+54,22), 5. Velez Zuzulová (SR) -0,71 (56,52+53,78), 6. Lösethová (Nor.) -0,91 (55,91+54,59), 7. Hospová -1,66 (56,07+55,18), 8. Zettelová (obě Rak.) -1,71 (55,96+55,34), 9. Strachová -1,77 (55,89+55,47), 10. Säfvenbergová (Švéd.) -1,83 (56,99+54,43), ...51. Dubovská 59,09, 58. Smutná 1:00,48 - obě nepostoupily do 2. kola.

Průběžné pořadí slalomu (po 6 z 9 závodů): 1. Hansdotterová 420, 2. Shiffrinová 379, 3. Mazeová 374, 4. Zettelová 280, 5. Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) 258, 6. Strachová 211, ...43. Dubovská 9.

Průběžné pořadí SP (po 12 z 34 závodů): 1. Mazeová 857, 2. Shiffrinová 605, 3. Fenningerová (Rak.) 487, 4. Hansdotterová 459, 5. Zettelová 450, 6. Pietiläová-Holmnerová 347, ...16. Strachová 211, 93. Dubovská 9, 105. Křížová 3.