San Jose vynulovalo St. Louis, Hertl a Polák slaví vyrovnání série

7:30
ST. LOUIS - Hokejisté San Jose zvítězili ve druhém finálovém utkání Západní konference NHL na ledě St. Louis 4:0 a vyrovnali stav série na 1:1. Dvakrát se v přesilové hře trefil obránce Brent Burns a gólman Matt Jones, který si po předchozím utkání vyčítal rozhodující gól, zneškodnil 26 střel a připsal si druhou nulu v letošním play off.

Brent Burns skóruje. foto: Reuters

Skóre otevřel už ve třetí minutě ranou z mezikruží Tommy Wingels. Vedení San Jose zvýšil v prostřední třetině Burns, který stejně jako při gólu na 3:0 překonal brankáře Briana Elliotta střelou z první z levého kruhu. Početní výhody byly v utkání jedním z rozdílových faktorů, neboť St. Louis nevyužilo žádnou z šesti možností. Výsledek pečetil gólem do prázdné branky Dainius Zubrus.

Tomáš Hertl, který dal v minulém duelu jediný gól San Jose při porážce 1:2, se tentokrát neprosadil. Jeho spoluhráč Roman Polák si připsal jeden kladný bod za účast na ledě při vstřelené brance. Na druhé straně se opět do základní sestavy St. Louis nevešel Dmitrij Jaškin.

Semifinále play off NHL

Západní konference

2. zápas
St. Louis - San Jose 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky: 28. a 52. Burns, 3. Wingels, 60. Zubrus. Střely na branku: 26:24. Diváci: 19 596. Hvězdy zápasu: 1. Burns, 2. Jones, 3. Couture (všichni San Jose).

Stav série: 1:1.