Šampioni z Liberce si poradili také se Zlínem a vedou extraligu už o 11 bodů

20:32
LIBEREC - Hokejisté Liberce vyhráli v předehrávce 46. kola extraligy nad devátým Zlínem 4:2 a po pátém vítězství za sebou zvýšili náskok v čele tabulky před druhým Třincem už na 11 bodů. Tři body za gól a dvě asistence si připsal v dresu vítězů útočník Michal Bulíř.

Liberecký Branko Radivojevič slaví třetí gól ve zlínské síti. foto: ČTK

Bílí Tygři byli od úvodu aktivnější. Kašík si ještě poradil se střelami Svačiny a Valského, který ale ve čtvrté minutě už asistoval u vedoucího gólu. Jeho přihrávku zpoza branky přes brankoviště Kašík neodvrátil a Bulíř otevřel skóre.

Zlín se snažil odpovědět a Lašáka prověřil dvakrát v rychlém sledu z mezikruží Ostřížek. Další možnost hostů měl při Dernerově vyloučení Ondráček, ale zblízka libereckého gólmana nepřekonal. Domácí při plném počtu hráčů na ledě opět hrozili a Ordoš v dobré pozici těsně minul.

Liberecký Petr Jelínek (vpravo) zlínský Tomáš Žižka v souboji o kotouč.
Zlínský Libor Kašík inkasuje jeden z libereckých gólů.

Kašík podržel svůj tým po střele Pyrochty z mezikruží a devět sekund před koncem první třetiny při Matějíčkově trestu už inkasoval. Valský ještě v první šanci bekhendem neuspěl, ale vzápětí po rychlé kombinaci Bulíře a Jelínka zakončoval do odkryté branky.

Bílí Tygři Liberec - PSG Zlín 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Bulíř (Valský), 20. Valský (P. Jelínek, Bulíř), 30. Radivojevič (Bulíř), 49. Bližňák (Ševc) - 36. Kotvan, 41. Okál (O. Veselý). Rozhodčí: Pešina, Pražák - Hynek, Zíka. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 5076.

Liberec: Lašák - R. Šimek, Ševc, Jánošík, Vitásek, Pyrochta, Derner - J. Stránský, Bližňák, Bartovič - Valský, Bulíř, Radivojevič - Svačina, P. Jelínek, Ordoš - J. Mikyska, Vantuch, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Gazda, od 41. navíc Padrnos - D. Šťastný, P. Holík, Říčka - Bukarts, Popelka, J. Ondráček - Okál, Chytil, O. Veselý - Gago, Honejsek, Ostřížek - od 41. navíc Karafiát. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.

Zlín se v úvodu druhé části snažil zkorigovat stav a Lašák musel krýt pokusy Chytila a Ondráčka. Další chvíle ale patřily opět favoritovi. Při přesilovce čtyř proti třem měl Kašík štěstí, že po Jelínkově ráně ztlumil kotouč tak, že skončil těsně mimo. Potom ve vlastní přesilovce zlínský gólman při rozehrávce trefil napadajícího Valského, ale puk stihl vyrazit.

Pouhé dvě vteřiny po skončení oslabení Bílí Tygři znovu udeřili. Kapitán Radivojevič se prosadil mezi dvěma protihráči a přesnou střelou z mezikruží k pravé tyči upravil na 3:0. Další možnost měl Jelínek. V 36. minutě se dočkal snížení Zlín, když se při Radivojevičově pobytu na trestné lavici trefil od modré čáry Kotvan.

Po 40 sekundách závěrečného dějství se radovali opět hosté. Veselý uvolnil zpoza branky Okála, který sice napoprvé Lašáka neprostřelil, ale z dorážky už uspěl. Liberec opět zabral a Kašík několikrát podržel svůj tým.

Ve 49. minutě ale už znovu kapituloval. Bližňák vyhrál vhazování pro Ševce a pak jeho střelu od modré čáry šikovně tečoval. Další možnost měl Ordoš, ale po blafáku minul. Stav už se nezměnil ani při dvou přesilovkách domácích, při kterých měli šance Valský a Bartovič.