Samková vyhrála před blížící se olympiádou SP v tureckém Erzurumu

12:10
ERZURUM (Turecko) - Necelý měsíc před obhajobou olympijského zlata v Pchjongčchangu vyhrála Eva Samková závod Světového poháru ve snowboardcrossu v tureckém Erzurumu. V elitním seriálu si šampionka ze Soči připsala osmý triumf v kariéře.

Eva Samková (ilustrační foto). foto: ČTK/AP

Samková se úspěšně vrátila do Světového poháru po zranění ramena, kvůli kterému přišla o závody ve francouzském Val Thorens, rakouském Montafonu a v italské Cervinii. V této sezoně byla nejlépe druhá v září v argentinském Cerro Catedral.

V Erzurumu vyhrála Samková osmifinále, ze čtvrtfinále a semifinále postoupila vždy jako druhá za Chloe Trespeuchovou z Francie. Do finále neodstartovala ideálně, na prvním mezičasu byla třetí, ale zrychlila a vyhrála právě před Trespeuchovou, která vede pořadí disciplíny SP. Samková se posunula na sedmou příčku.

V novém klipu Monkey Business vystupují tuzemské sportovní hvězdy. Na snímku...
Eva Samková se raduje z triumfu na Feel the Wheel.

Další česká závodnice Vendula Hopjáková, která dojela poslední v osmifinále se Samkovou, obsadila 27. místo. Sára Veselkova skončila dvaatřicátá.

Z vítězství se Samková radovala skoro po roce. Dosud naposledy svěřenkyně kouče Marka Jelínka nenašla přemožitelku loni v únoru v německém Feldbergu, kde by měla jet 3. a 4. února poslední závody před olympiádou.

Čtyřiadvacetiletá Samková je v této zimě třetí Češkou, která vyhrála závod Světového poháru. Navázala na suverénku paralelních obřích slalomů na snowboardu Ester Ledeckou a na rychlobruslařku Karolínu Erbanovou.

SP ve snowboardcrossu v Erzurumu (Turecko):

Muži: 1. Visintin (It.), 2. Vaultier (Fr.), 3. Hämmerle (Rak.), ...48. VINTR, 49. KUBIČÍK, 60. M. KOUDELKA.
Průběžné pořadí SP (po 6 z 12 závodů): 1. Pullin (Austr.) 3346, 2. Vaultier 3320, 3. Hämmerle 2720, ...31. KUBIČÍK 455, 74. VINTR 28, 88. M. KOUDELKA 11.

Ženy: 1. SAMKOVÁ, 2. Trespeuchová (Fr.), 3. Moioliová (It.), ...27. HOPJÁKOVÁ, 32. VESELKOVÁ.
Průběžné pořadí (po 6 z 12 závodů): 1. Trespeuchová 4100, 2. Moioliová 3830, 3. Jacobellisová (USA) 3380, ...7. SAMKOVÁ 2160, 30. HOPJÁKOVÁ 335, 45. LOUTHANOVÁ 24.