24. ledna 2016 15:28 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Samkové ve Feldeburgu nevyšlo semifinále. Skončila mimo stupně vítězů

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Eva Samková ve Feldbergu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Eva Samková ve Feldbergu. | foto: ČTK/AP

FELDEBERG Den po vítězství obsadila snowboardcrossařka Eva Samková v druhém závodu Světového poháru v německém Feldbergu sedmé místo. Olympijská šampionka neuspěla v semifinále a následně vyhrála malé finále.

Dvaadvacetiletá Samková si v sobotu ve Feldbergu připsala čtvrté vítězství v kariéře, první od olympijských her v Soči, a dobře rozjetý měla i nedělní závod.

Nejprve vyhrála kvalifikaci a poté i čtvrtfinále, ale semifinále jí nevyšlo. Obsadila v něm čtvrté, první nepostupové místo, a zbylo na ni jen malé finále. V něm česká favoritka opět dojela první a obsadila celkovou sedmou pozici.

V semifinále Samková, která si o víkendu stěžovala na horší fyzičku způsobenou nemocí, zbytečně přibrzdila.

„Pokazila jsem to. Když jsem chtěla dát brzdu, měla jsem ji dělat jinde. Udělala jsem ji v blbém místě, pak mě předjely,“ uvedla. „Malé finálko ale nebylo špatný. Dobrý trénink, nemůžu vyhrát vždycky,“ prohlásila.

„Celkově to byl pozitivní víkend, čekala jsem to horší,“ uznala a těší se na X-Games v Aspenu, které ji čekají příští týden.

Snowboardistka Eva Samková na Bali
Snowboardcrossařka Eva Samková.

„Myslím, že bych to fyzicky mohla vydržet. Hrozně se tam těším,“ řekla. Prestižní závod ještě nikdy žádná Evropanka nevyhrála. „Ale podium by bylo taky příjemný,“ nechtěla mluvit hned o vítězství.

V neděli ve Feldbergu vyhrála vedoucí žena SP Francouzka Nelly Moenneová-Loccozová před krajankou Chloe Trespeuchovou a Italkou Michelou Moioliovou, jež byly na stupních vítězů i v sobotu.

Do závodu se dostala také Sára Veselková, která o víkendu startovala ve Světovém poháru v šestnácti letech vůbec poprvé.

V sobotu sice vypadla v kvalifikaci, ale tentokrát obsadila 22. místo. V seriálu debutovala v mladším věku než Samková. V sobotní kvalifikaci upadla Vendula Hopjáková a poranila si rameno.

Závod SP ve snowboardingu ve Feldbergu (Německo) - snowboardcross

Muži: 1. Vaultier (Fr.), 2. Oljunin (Rus.), 3. Marin Tarroch (Andorra), ...v kvalifikaci 59. Kubičík, 64. Hanko (oba ČR).

Průběžné pořadí SP (po 3 závodech): 1. Oljunin 2400, 2. Vaultier 1980, 3. Hämmerle (Rak.) 1590, ...56. Kubičík 31,3.

Ženy: 1. Moenneová-Loccozová (Fr.), 2. Trespeuchová (Fr.), 3. Moioliová (It.), ...7. Samková, 22. Veselková (obě ČR).

Průběžné pořadí SP (po 3 závodech): 1. Moenneová-Loccozová 2500, 2. Moioliová 1800, 3. Jacobellisová (USA) 1750, ...5. Samková 1560, 25. Hopjáková (ČR) 130, 29. Veselková 90.

ČTK
  • 0Diskuse
ZE ŽIVOTA: Že jsem ho neporodila? To je jedno, dám mu všechnu lásku
ZE ŽIVOTA: Že jsem ho neporodila? To je jedno, dám mu všechnu lásku

V podstatě jde o pohádku, protože vše končí dobře, jen svatbou to teprve začalo...