Bizarní závod v Moskvě. Samková musela vyhrát v opakovaném finále

17:30aktualizováno  19:45
MOSKVA - Eva Samková vyhrála na Světovém poháru ve snowboardcrossu v Moskvě i opakované finále, které se jelo znovu po protestu kvůli špatnému otevření startovací brány.

Eva Samková se raduje z třetího triumfu v SP v této sezoně. foto: ČTK/AP

EXKLUZIVNÍ FOTO: Proč snowboard a ne lyže? Chtěla jsem vidět pohádky, říká Samková

Tentokrát zvítězila před Francouzkou Nelly Moenneovou-Loccozovou a Italkou Michelou Moioliovou, které i třetí místo stačilo k zisku křišťálového glóbu za celkové prvenství v seriálu.

Samková ovládla závod Světového poháru potřetí v sezoně a připsala si jubilejní desáté vítězství v kariéře. Bronzová medailistka z olympijských her v Pchjongčchangu dnes nenašla za umělého osvětlení v Moskvě přemožitelku v žádné z vyřazovacích jízd.

Eva Samková během tréninku.
Archiv Evy Samkové.

Olympijská šampionka ze Soči vyhrála třetí závod SP v řadě, do kterého nastoupila. Před olympiádou se radovala v tureckém Ezrumu a minulý týden ve španělské La Molině.