Sagan ve čtvrté etapě Vuelty znovu sahal po vítězství. Nakonec byl druhý

18:55aktualizováno  20:39
VEJER DE LA FRONTERA - Slovenskému cyklistovi Peteru Saganovi na Vueltě těsně uniklo druhé vítězství v řadě. V závěru 203 kilometrů dlouhé čtvrté etapy prohrál s Alejandrem Valverdem, vítězem španělského závodu z roku 2009. Vedení v průběžném pořadí uhájil Kolumbijec Esteban Chaves.

Slovenský cyklista Peter Sagan. foto: ČTK

Pětatřicetiletý Valverde vyrazil v posledních metrech prudkého cílového stoupání, které v závěrečných pěti kilometrech roztrhalo peloton, a vybojoval devátý etapový vavřín na Vueltě.

Sagan, jenž se držel těsně za jeho kolem, už nestačil zareagovat a zůstal druhý. I tak se ale osamostatnil v čele bodovací soutěže.

„Abych byl upřímný, na začátku stoupání jsem to přepálil. Pak jsem se trochu vzpamatoval a byl jsem za Alejandrovým kolem, ale na posledních pár metrech se mi prostě utrhl. Nemohl jsem s tím nic dělat, zkrátka jsem dneska neměl nohy,“ řekl Sagan v cíli druhé nejdelší etapy letošní Vuelty.

„Musím být s druhým místem spokojený, protože tohle stoupání bylo velice náročné,“ dodal.

Chaves dorazil do cíle na desátém místě s třísekundovým odstupem za nejrychlejší šesticí a dál vede s náskokem pěti sekund před Nizozemcem Tomem Dumoulinem. Valverde se posunul na průběžnou čtvrtou příčku.

Ve středu peloton čeká rovinatá 167,3 km dlouhá trasa bez jediné horské prémie, která může v závěru opět nabídnout příležitost spurtérům.

Cyklistický závod Vuelta - 4. etapa Estepona - Vejer de la Frontera (203 km)

1. Valverde (Šp./Movistar) 5:07:30, 2. Sagan (SR/Tinkoff-Saxo), 3. Moreno (Šp./Kaťuša), 4. Roche (Ir./Sky), 5. Goncalves (Portug./Caja Rural-Seguros), 6. Rodríguez (Šp./Kaťuša) všichni stejný čas, 7. Simon (Fr./Cofidis), 8. Majka (Pol./Tinkoff-Saxo), 9. Quintana (Kol./Movistar), 10. Chaves (Kol./Orica) všichni -3.

Průběžné pořadí: 1. Chaves 13:11:34, 2. Dumoulin (Niz./Giant) -5, 3. Roche -12, 4. Valverde -25, 5. Martin (Ir./Cannondale) -27, 6. Rodríguez -32, 7. Moreno -33, 8. Quintana -36, 9. Froome (Brit./Sky) -40, 10. Aru (It./Astana) -50.