11. června 2017 12:50 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Šafářová vyhrála třetí grandslamový titul v řadě. Spolu s Mattekovou už celkem pátý

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse
Bethanie Matteková-Sandsová a Lucie Šafářová slaví druhý společný titul na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bethanie Matteková-Sandsová a Lucie Šafářová slaví druhý společný titul na... | foto: ČTK/AP

PAŘÍŽ Lucie Šafářová a její americká kolegyně Bethanie Matteková Sandsová válí. Zcela suverénně ovládly čtyřhru na French Open a získaly tak už třetí grandslamový titul v řadě. Nasazené jedničky ve finále zdolaly nenasazený australský pár Ashleigh Bartyová, Casey Dellaquaová 6:2 a 6:1 a v Paříži tak vyhrály stejně jako v roce 2015. Celkově pak spolu triumfovaly na grandslamu už popáté.

Po dvou triumfech na Australian Open a loňském titulu na US Open jim tak chybí vyhrát už jen na Wimbledonu. Pokud se jim to povede letos, zkompletují velmi ceněný Grand Slam.

„Jsem nadšená, že jsem v tobě našla báječnou partnerku na kurtu. Jsi skvělá hráčka a zároveň je velká zábava s tebou hrát,“ řekla Šafářová partnerce při slavnostním vyhlášení a dodala: „Paříž je skvělá a těším se sem na další rok.“

Více triumfů než Šafářová ve čtyřhře na grandslamech získaly z Češek jen Helena Suková (9) a Jana Novotná (12). Rekordmankou je Martina Navrátilová (31).

Pohár je zase náš.
Českoamerický pár měl spoustu důvodů k úsměvu.

Šafářová s Mattekovou-Sandsovou zvládly finále bravurně. Od stavu 0:1 získaly čtyři gamy v řadě. Pak sice Češka ztratila servis, ale další dvě hry znovu patřily páru přezdívanému ‚Team Bucie‘, který po chybě Dellacquaové uzavřel první sadu.

Druhý set byl ještě jednoznačnější záležitostí. Česko-americká dvojice kralovala díky lepšímu servisu, hře od základní čáry i na síti a hravě zápas dokončila.

Šafářová s Mattekovou-Sandsovou získaly jedenáctý společný titul a vylepšily si finálovou bilanci na 11:2. Vyhrály třetí grandslam za sebou. Letos mají třetí společnou trofej, vedle Paříže a Australian Open triumfovaly v Charlestonu.

Výhrou si upevnily čelní pozice v žebříčku čtyřhry. Matteková-Sandsová je světovou jedničkou a Šafářová dvojkou.

larJaroslav Šindelář, ČTK
  • 2Diskuse