Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Šafářová porazila ve finále Strýcovou a zajistila si účast na Turnaji mistryň

9:00
WU-CHAN - Lucie Šafářová s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou vyhrály čtyřhru na tenisovém turnaji v čínském Wu-chanu a definitivně si zajistily účast na Turnaji mistryň v Singapuru. Ve finále zdolaly Barboru Strýcovou a deblovou jedničku z Indie Saniu Mirzaovou 6:1, 6:4. Česko-americký pár za dva roky spolupráce získal už sedmý titul.

Tenistka Lucie Šafářová foto: Reuters

Ve Wu-chanu se dnes postavily proti sobě bronzové medailistky z olympijských her v Riu de Janeiro a od začátku měla jasně navrch Šafářová. Strýcová v prvním setu dvakrát prohrála své podání a v druhé sadě to zopakovala. S Mirzaovou ještě za stavu 2:5 vykřesaly naději, ale prohru už neodvrátily a za hodinu a tři minuty bylo rozhodnuto.

Šafářová s Mattekovou-Sandsovou jsou v závěru sezony ve skvělé formě, což dokumentovaly triumfem na US Open. Ve Wu-chanu neztratily ani set, přestože byly nasazené až jako pátý pár, a prodloužily sérii na jedenáct výher v řadě. Šanci postoupit mezi osm nejlepších dvojic světa mají také Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou a Karolína Plíšková s Němkou Julií Görgesovou.

Ve Wu-chanu si zahraje finále i Petra Kvitová. Od 9:30 bude její soupeřkou Slovenka Dominika Cibulková.