Berdych znemožnil Robreda, v Cincinnati je ve čtvrtfinále i Šafářová

US Open

18:54aktualizováno  21:01
CINCINNATI - Suverénním způsobem se ztrátou jediného gamu postoupil tenista Tomáš Berdych do čtvrtfinále turnaje v Cincinnati. Španěla Tommyho Robreda deklasoval 6:0 a 6:1. Příprava na US Open zatím vychází také Lucii Šafářové. Švýcarská tenistka Belinda Bencicová jí osmifinálový zápas v Cincinnati po prohraném prvním setu vzdala kvůli zraněnému zápěstí.

Lucie Šafářová foto: ČTK/AP

Berdychovi stačilo na vyřazení Robreda jen 50 minut hry. Soupeři nechal jediný game za stavu 3:0 při Robredově podání, své představení zakončil čistou hrou. O semifinále si zahraje proti Alexandru Dolgopolovi z Ukrajiny.

Lucie Šafářová.
Bencicová se natahuje po míčku.

Osmnáctiletá Bencicová do dneška držela sérii osmi výher a v neděli odjížděla z Toronta s trofejí šampionky i řadou cenných úspěchů proti soupeřkám z čela žebříčku. Světové šestce Šafářové však v úvodní sadě podlehla 2:6 a o obrat se ani nepokusila. Nechala si několikrát ošetřit pravé zápěstí a pak oznámila skreč.

Vypráskala šest grandslamových finalistek. Na výsluní se dere mladá kometa

„Taková výhra moc netěší. Doufám, že bude Belinda brzy v pořádku a stihne US Open,“ řekla osmadvacetiletá česká tenistka v rozhovoru na kurtu. Ve čtvrtfinále narazí buď na přemožitelku Petry Kvitové, Caroline Garciaovou z Francie, nebo na Ukrajinku Elinu Svitolinovou.

Bencicová má do začátku grandslamu v New Yorku na zotavení necelé dva týdny. Osmifinálový zápas dnes v Ohiu hraje také Karolína Plíšková proti Jeleně Jankovičové ze Srbska.