Sáblíková dosáhla ve Světovém poháru na bronz

12:51aktualizováno  14:02
Moskva - Rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila v dnešním závodě Světového poháru na 5000 metrů v Moskvě třetí místo a podruhé v kariéře se v prestižním seriálu probojovala na stupně vítězů.

Martina Sáblíková na trati 5000 metrů. foto: KOJI SASAHARAAFP

Česká olympionička tak na své nejoblíbenější trati, na níž skončila na hrách v Turíně čtvrtá, zopakovala umístění z tříkilometrového závodu z úvodního podniku sezony v Heerenveenu. V průběžném pořadí vytrvalostních závodů SP jí patří třetí příčka.

V Krylatském dnes zvítězila v novém rekordu dráhy 7:04,95 minuty Němka Claudia Pechsteinová. Devatenáctiletá Sáblíková, jež od letošního března drží na pětikilometrové trati juniorský světový rekord časem 6:50,45 minuty, za ní zaostala o 1,06 sekundy.

Bývalá olympijská vítězka Pechsteinová si v Moskvě připsala 22. vítězství ve Světovém poháru v kariéře, na dnešní triumf ovšem čekala od února loňského roku. Německý úspěch podtrhla druhým místem Daniela Anschützová-Thomsová.